Forum

Smart Card problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smart Card problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@Y.AcarReisli)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Omnikey 3021 Smart Card okuyucu kullanıyorum ve okuyucunun tüm driverlarını kurdum(Windows 7 Enterprise ve Windows XP Home Edition) ama Windows 7 bilgisayarımda okuyucuya herhangi bir akıllı kart taktığım zaman windows kart için windows update'te driver  arıyor ve genellikle bulamıyor(şu ana kadar sadece bir kartta driver buldu) bunun için http://support.microsoft.com/kb/976832/en-us adresindeki metni okudum ve GP editor'da Turn on Smart Card Plug and Play service'i disable hale getirdim ama bu sefer tek farkeden windows update'te driver aramaması oldu kartı taktığım zaman Omnikey'in diagnostic tool'unda ATR bilgileri vs. bu değişikliği yapmadan önce ve sonra gözüküyor ama bitlocker sertifikasını karta yazmayı denediğimde kart takılı değil gibi davranıyor, 3rd party programlardaysa kartı tanımıyor(bahsettiğim driverını bulduğu kartı bile tanımamıştı), bilinmeyen kart gibi hatalar veriyor, SIM kartlardan iptal edilmiş banka kartlarına kadar denedim(Chipli olan kartlar tabiki), aynı sorun windows vista ve xp'de denediğim zamanda oldu tek farkı windows driver aramadı, Server 2003 CA kurduğum zaman web arayüzünden sertifikayı yüklemek için kartı yerleştirdiğimde de kart tanınmıyor.

İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 21/01/2011 21:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Üretici sitesinden windows 7 desteği olup olmadığını kontrol ettiniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2011 17:44

(@Y.AcarReisli)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kontrol ettim Windows XP, Vista, 7 destekliyor, x86 ve x64 işletim sistemlerine uygun driverlar sitesinde var, ayrıca windows 2000, windows ce, mac os (ve sanırım birkaç işletimsistemi daha) desteği var, driver düzgün bir şekilde kurulu ama smart card tanımıyor(birlikte gelen diagnostic tool'da kartın ATR nosu vs. gözüküyor ama diğer 3rd party ve windows uygulamalarında(bitlocker) kart tanınmıyor)

Gönderildi : 22/01/2011 17:54

Paylaş: