Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Forumda bayağı konu açılmış ancak istediğimi bulamadım. Domaine bağlı kullanıcılar oturumları  açıkken  ben server üzerinden uzak masaüstü bağlantısı yaptığımda Domain kullanıcıları yaptıklarımı göremiyor. Yani oturumu kapatılıyor. Yapmış olduğum işlemleri kullanıcıların görmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim. Teşekkürler..

Gönderildi : 23/12/2010 15:30

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

bunun için 3rd party yazılım kullanmanız gerekecektir. radmin tarzı bir programla kullanıcılara bağlanırsanız ne yaptığınızı görebilirler.

Gönderildi : 23/12/2010 15:34

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows ile mümkün değil mi ?

Gönderildi : 23/12/2010 15:40

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

değil ne yazıkki.

Gönderildi : 23/12/2010 16:13

(@CanGurergiller)
Gönderiler: 52
Trusted Member

selam,

Sen oturum açarsan eğer windows aynı anda 2 oturuma izin vermediği için diğer kişinin oturumu kapanır.

Radmin gibi yazılımlar kullanman gerekiyor.Ya da windows un kendi özelliği olan uzaktan yardım(remote assistance) ı kullanmalısın.

Tabi bunun için kullanıcının senden yardım istemesi gerekiyor.Senin direk onun oturumuna erişmen mümkün değil.

Gönderildi : 23/12/2010 17:06

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://www.xpunlimited.com/ inceleyebilirisiniz.

Gönderildi : 23/12/2010 17:10

(@ilkertutu)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Netmeeting ile yapabilirsiniz. Kullanıcının sizin IP'nizle masaüstünü "share" etmesi gerekiyor.

Çalıştırmak için: Run-> conf 

Gönderildi : 23/12/2010 17:26

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim.  Uzaktan yardım olayı kafama yattı aslında. Net Meetting olayına da biraz kafa yorayım tekrar sizinle paylaşırım.  İyi çalışmalar..

Gönderildi : 23/12/2010 18:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Uğur bey. Bende Uzaktan Yardım ile çözmeye karar vermiştim. Çok sağolun.

Gönderildi : 28/12/2010 17:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Teşekkürler Uğur bey. Bende Uzaktan Yardım ile çözmeye karar vermiştim. Çok sağolun.

Rica ederiz.

Gönderildi : 30/12/2010 16:44

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Uzaktan yardım ile clientlere bağlanmaya karar vermiştim ancak bi sorun ile karşılaştım. DNS ayarlarım otomatik olduğunda Hızlı Bağlantı Kullan  seçeneğini kullanamıyorum. Davet Dosyası olarak denediğimde sorun yok. Ancak her makinaya bağlandığımda davet dosyasını bana göndermeleri gerekiyor bu da uzun iş. Hızlı bağlantı kullan seçeneğini DNS leri değiştirdiğimde sorunsuz bağlanabiliyorum. DNS serverda Mx kaydı ile ilgili olabileceğini öğrendim. Ancak bunun içinde her makina için MX kaydı oluşturmam mı gerekecek ?  İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/12/2010 17:23

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Uzaktan yardımı hızlı bağlantı ile (davet dosyası göndermeden) hala kullanamıyorum. Windows Server çalıştırıyorsanız Eş Adı
Çözümleme Protokolü'nü yüklemeniz gerekir
şeklinde mesaj alıyorum. Ne yapabilirim..

Sistemim windows server 2008 R2 . İyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/01/2011 12:12

Paylaş: