Forum

HTTP 500 Internal S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HTTP 500 Internal Server Error

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
973 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Son 2 gündür interete girmek isteğimizde HTTP 500 Internal Server Error hatası veriyor. İlginçtir hotmail.com'a girebiliyorum ama diğer sitelere bağlanamıyorum. sistemimizde fortigate var. Fakat ayar değişikliği falan hiç yapmadık. Bu durumu nasıl çözebilirim. Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 21/12/2010 14:16

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Merhaba ;

İnternet'e cıkış yaparken fortıgate devre dışı bırakarak deneme yapabilirseniz.Fortigate bir versiyon yada güncelleme almış ise oradan kaynaklarınır .Fakat  http 500 web sayfasında kodlama  hatasıdır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 21/12/2010 16:40

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

İnternet'e cıkış yaparken fortıgate devre dışı bırakarak deneme yapabilirseniz.Fortigate bir versiyon yada güncelleme almış ise oradan kaynaklarınır .Fakat  http 500 web sayfasında kodlama  hatasıdır.

Kolay gelsin.

fortigate den olduğunu düşünmüyorum. Personel vlaninda bir problem yok. Öğrenci vlanında sıkıntı yaşıyorum. Güncellemesi otomatik değil

Gönderildi : 22/12/2010 11:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Birkaç gün backup elinizde varsa import ederek deneyebilirsiniz. Mevctu durumu farklı bir konuma expot etmeyi unutmayınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 24/12/2010 19:23

(@SerkanMutlu)
Gönderiler: 3
Active Member

Geç verilen bir cevap ancak daha sonra bu hatayla karşılacaşak arkadaşlarımıza yol gösterecektir.

Fortigate firewall kurulduktan sonra updatelerini yapmadan, internet sitesi açmaya çalistigimizda asagidaki hatayi aliriz. Bunun nedeni firewallun web filterin updatelerini tamamlayamadigi zaman veya girdiginiz siteyi herhangi bir kategoriye sokamadigi zaman alirsiniz. Bunu engellemek için makalenin devamini okuyun.

Web fitlering ve antispam i aktif hale getirmek için Maintenance --Fortiguard Center kismindan Enable Web Fitler ve Enable Antispam alanlarin clicklenmesi gerekiyor. Yoksa yukardaki hatayi aliriz. Sitelere rating veremedigi için sayfalari açmaz.

Firewall herhangi bir siteyi belli bir kategoriye dahil edemezse yukardaki hata mesajini browserinizda alirsiniz.

Bu sorun ya cihazin updatelerini düzgün yapmadigini ya da belirtilen sitenin herhangi bir kategoriye dahil olmamasindan dolayi olusur. Bunu önlemek için Firewall—Protection Profile a gelip olusturdugumuz profili edit edip Fortiguard Web filtering kisminda Allow websites when a rating error occurs a girip clicklemek gerekiyor.

ALINTIDIR.

Gönderildi : 04/01/2011 12:12

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Merhaba ;

Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 04/01/2011 12:41

Paylaş: