Client PC`de değişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client PC`de değişiklik  

RSS
Farhad KARIMOV
(@farhadkarimov)
Üye

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Şimdi düşüneceksiniz ki, ne kadar çok soru soruyorum.Ama bu işi iyi oğrenmeyime göre her şeyi araştırmak istiyorum.Anlayışla karşılayacağınızdan eminim.

Arkadaşlar şimdi ben client bilgisayar olarak VVindovvs 7`i seçdim, ama aslında fark etmez, hepsinde aynı şey oluyor.Mesela, bilgisayarı domain` bağlamamışdan önce diyelim ki, bilgisayarın dili default olarak Slovakiya dilidir.Ben local user`le girib bunu düzenliyorum, diyelim ki, ingilisce yapıyorum.Bu local user, loca administrator`da ola bilir.Arkadaşlar ama ben bu bilgisayarı domain`e bağlayınca default olarak ne varsa hepsi geri dönüyor.Yeniden her user için ayrı-ayrı düzenlemem gerekiyor.Bu da çok zaman kaybı ve emek demekdir.Öyle yapmak olurmu ki, domain`e bağlamamışdan önce ayarları yapayım, ama domain`e bağlanınca yaptığım ayarlar kalsın, değişmesin.

Herkese önceden teşekkür ederim!

Alıntı
Gönderildi : 21/12/2010 11:21
Dogan KIRDEMİR
(@DoganKIRDEMiR)
Üye

Meraba..

Kullanıcıların bölgesel dil ayarını GPO üzerinden ayarlıyarak belirliyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2010 01:37
sanchezz
(@sanchezz)
Üye

Bilgisayarım Özellikler Gelişmiş Kullanıcı Panelin den kullandığın user ın profilini kopyalarsan tekrar geri dönmek zorunda kalmazsın

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2010 16:05
Farhad KARIMOV
(@farhadkarimov)
Üye

Öncelikle cevablandırdığınız için teşekkür ederim!

GPO`da sanıyorum ki, Regional Options diyorsunuz, ama bunu kullandım bi değişikllik olmadı.Biraz daha ayrıntılı yazsanız çok yardım etmiş olursunuz.Teşekkür ederim!

Sanchez, ben domain ortamında bağlıyorum Client`i Server`e bunu nasıl kopyalacağım?Yardım etseniz sevinirim.

Her kese teşekkürler!

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2010 21:42
Paylaş: