Forum

Client PC`de değişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client PC`de değişiklik

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Şimdi düşüneceksiniz ki, ne kadar çok soru soruyorum.Ama bu işi iyi oğrenmeyime göre her şeyi araştırmak istiyorum.Anlayışla karşılayacağınızdan eminim.

Arkadaşlar şimdi ben client bilgisayar olarak VVindovvs 7`i seçdim, ama aslında fark etmez, hepsinde aynı şey oluyor.Mesela, bilgisayarı domain` bağlamamışdan önce diyelim ki, bilgisayarın dili default olarak Slovakiya dilidir.Ben local user`le girib bunu düzenliyorum, diyelim ki, ingilisce yapıyorum.Bu local user, loca administrator`da ola bilir.Arkadaşlar ama ben bu bilgisayarı domain`e bağlayınca default olarak ne varsa hepsi geri dönüyor.Yeniden her user için ayrı-ayrı düzenlemem gerekiyor.Bu da çok zaman kaybı ve emek demekdir.Öyle yapmak olurmu ki, domain`e bağlamamışdan önce ayarları yapayım, ama domain`e bağlanınca yaptığım ayarlar kalsın, değişmesin.

Herkese önceden teşekkür ederim!

Gönderildi : 21/12/2010 12:21

(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Meraba..

Kullanıcıların bölgesel dil ayarını GPO üzerinden ayarlıyarak belirliyebilirsin.

Gönderildi : 22/12/2010 02:37

(@sanchezz)
Gönderiler: 4
Active Member

Bilgisayarım Özellikler Gelişmiş Kullanıcı Panelin den kullandığın user ın profilini kopyalarsan tekrar geri dönmek zorunda kalmazsın

Gönderildi : 23/12/2010 17:05

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevablandırdığınız için teşekkür ederim!

GPO`da sanıyorum ki, Regional Options diyorsunuz, ama bunu kullandım bi değişikllik olmadı.Biraz daha ayrıntılı yazsanız çok yardım etmiş olursunuz.Teşekkür ederim!

Sanchez, ben domain ortamında bağlıyorum Client`i Server`e bunu nasıl kopyalacağım?Yardım etseniz sevinirim.

Her kese teşekkürler!

Gönderildi : 23/12/2010 22:42

Paylaş: