Forum

Bilgisayarın gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarın günlerce açık olmasının bir zararı varmı?

23 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,133 Görüntüleme
(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

BIOS'un Power menüsünden Alarm kurabilirsiniz. Çoğu BIOS'ta vardır.

Gönderildi : 30/10/2010 14:50

(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member

Rıza hocam paylaşım için çok teşekkür ederim.

saygılarımla.

Gönderildi : 24/11/2010 19:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/11/2010 19:06

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Tüm yazılanları okuduktan sonra bende birşeyler eklemek istedim.

Wake on Lan kullanmadan bilgisayarı nasıl açarız diye bir soru ve aklıma gelenler;

Bilgisayarı zaman ayarlı bir priz  üzerinden besleyelim. Ve bilgisayarın bios'unda Power Loss gibi bir ayar vardır. Bu ayarıda enable yapalım (yani bilmeyenler için elektrik kesintisi olup bilgisayar kapandığında elektrik geldiğinde pc otomatik açılsın ayarı)

Pc'yi shutdown ve zamanlanmış görev kullanarak saat 20:00 da kapattık diyelim. 15 dk sonra 'da zaman ayarlı priz elektriği kessin. Sabah 7:30 olduğunda zaman ayarlı priz elektriik verecek şekilde ayarlandığında PC miz Power Loss ayarından dolayı Start edecektir.

İkinci olarak işi ileriye götürüp Anakartın Power Switch'i üzerinden paralel bir uç alınarak yine bu tarz zaman ayarlı bir devre kullanılarak start- stop ettirilebilir.  

http://www.elektrikevi.com/?urun-38-ACK-1482-MEKANiK-ZAMAN-SAATi.html

digitalleri de mevcut 😉

Gönderildi : 24/11/2010 19:24

Sayfa 2 / 2
Paylaş: