Forum

user login olduktan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

user login olduktan sonra klavye çalışmıyor.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,072 Görüntüleme
(@ozcanpendik)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

user kullanıcı adı ve şifresi ni yazdıktan sonra, windows açılıyor ama klavye tuşları ve ışıkları çalışmıyor.

PS2 klavye ve usb klavye de de aynı problem. windows açana kadar problem yok, bios ta falan kullanılıyor

(Kullanıcı Admin. grubundan)

ne olabilir?

Teşekkürler

Ö.YAŞAR

Gönderildi : 29/09/2010 18:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba arkadaşlar,

user kullanıcı adı ve şifresi ni yazdıktan sonra, windows açılıyor ama klavye tuşları ve ışıkları çalışmıyor.

PS2 klavye ve usb klavye de de aynı problem. windows açana kadar problem yok, bios ta falan kullanılıyor

(Kullanıcı Admin. grubundan)

ne olabilir?

Teşekkürler

Ö.YAŞAR

Merhaba, 

Sebebi büyük ihtimalle Virus.Güncel bir Antivirus prog. ile tarama yapmayı denermisin.

Gönderildi : 29/09/2010 18:28

(@ozcanpendik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. deneyelim.

Gönderildi : 29/09/2010 18:51

(@nihataltinmakas)
Gönderiler: 50
Üye

merhaba

başka bir kullanıcı ile denediniz mi?

Erd commander tarzı bir programla makineyi boot edin yeni bir kullanıcı ekleyin o kullanıcı ile deneyin

kolay gelsin 

Gönderildi : 29/09/2010 18:53

(@ozcanpendik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

Erd commander tarzı bir programla makineyi boot edin yeni bir kullanıcı ekleyin o kullanıcı ile deneyin

kolay gelsin 

Nihat bey;

dediğiniz gibi, local user ile açıldığında klavye çalışıyor. AD user ile açıldığında ps/2 veya Usb klavye çalışmıyor. Mouse ta problem yok.

ilginç bir durum

teşekkürler 

Ö.YAŞAR

Gönderildi : 29/09/2010 22:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bir policy olabilirmi?Useri policy yok ise domainden çıakrtın tekrar alın yine olmazsa user profilini local adminde rename edin yeniden user ile oturum açın bakalım ne olacak?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/09/2010 01:43

(@nihataltinmakas)
Gönderiler: 50
Üye

merhaba;

active directory'deki herhangi bir kullanıcı ile oturum açınca da aynı mı admin dahil

Gönderildi : 30/09/2010 11:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba

kolay gelsin 

Nihat bey;

dediğiniz gibi, local user ile açıldığında klavye çalışıyor. AD user ile açıldığında ps/2 veya Usb klavye çalışmıyor. Mouse ta problem yok.

ilginç bir durum

teşekkürler 

Ö.YAŞAR

Büyük ihtimalle bir Group Policy'den etkileniyor.

Gönderildi : 30/09/2010 13:58

Paylaş: