Forum

Windows7 64 bitte s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 64 bitte stereo mix seçeneği nasıl çıkar?

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,908 Görüntüleme
(@TugbaTurna)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Ben Asus K52JC EX248R model laptop aldım ses kartı onboard conexant, ses kartı driverinin son sürümünü yüklememe rağmen, devredışı bırakılmış ve bağlatısı kesilmiş aygıtları gösteri işaretlememe rağmen Windows7 64bitte stereo mix seçeneğini bir türlü çıkaramadım. Çeşitli programlar yükledim total recorder, virtual cable vs. gibi yine de olmadı. Stereo mix seçeneği nasıl gelir yardımınız için çok teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 29/09/2010 20:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Stereo Mix özelliği standart olarak kapatılmış bir özelliktir. Bunun sebebi yasal kullanım haklarıdır. Ancak bir kaç yöntem deneyebilirsiniz

1 - kendi driverlarınızı silip windows 7 nin bir driver bulması ve sonrasında aşağıdaki resimde olduğu gibi gizli aygıtları kontrol etmeniz

Eğer bu sorunu çözmedi ise aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=OAZFQ6a5V4w

buda sorunu çözmedi ise yüklediğiniz driver' ı değiştirebilirsiniz yani en güncel değilde bir önceki veya daha eski bir driver.

Bunlar bilinen çözüm yöntemleri.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2010 22:39

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

yöntemler işe yaramadı 🙁 başka bir yolu yok mu bunun?

Gönderildi : 30/09/2010 00:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Amacınız nedir yani ne için kullanacaksınız ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2010 04:14

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

amacım sesli sohbet programlarında müzik dinletmek

Gönderildi : 30/09/2010 09:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

amacım sesli sohbet programlarında müzik dinletmek

anladım, hiç ilgilenmediğim bir konu olduğu için alternatif de öneremiyorum. İlgilenen arkadaşlar devam edebilir 🙂

Gönderildi : 30/09/2010 14:10

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bazı notebook'larda yazılımsal switch özellikleri vardır. Notebook'un ilgili yazılımını yükleyince on/off yapılabilir.

Notebook'un websitesinde driver sayfasında "uygulamalar" başlığı altıdaki ses ile ilgili uygulamaları yükleyerek denemelisiniz.

Gönderildi : 30/09/2010 14:17

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bazı notebook'larda yazılımsal switch özellikleri vardır. Notebook'un ilgili yazılımını yükleyince on/off yapılabilir.

Notebook'un websitesinde driver sayfasında "uygulamalar" başlığı altıdaki ses ile ilgili uygulamaları yükleyerek denemelisiniz.

çok tecrübeli değilim bu konuda asusun download sitesinde k52jc modeli ve win7 64bit ile ilgili uygulamalarda ses kartı driver haricinde herhangi bir uygulama göremedim acaba ben mi bulamadım, rica etsem asusun sitesinden bakıp hangi uygulamayı yüklemem gerektiğini söylermisiniz tam bir aydır bu sorunla ilgili uğraşıyorum çözemedim 🙁 yardım ederseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 30/09/2010 19:55

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Baktım ancak özel bir ses uygulaması ibaresi göremedim. Audio altında 40 ve 50 mb olmak üzere iki driver seçeneği var, bunlar driver için oldukça yüksek mb lar, bunların içinde geliyor olabilir (tabi eğer geliyorsa)

Ayrıca Asus live update aracını yükleyerek tüm güncelleştirmerinizi de yapmayı deneyebilirsiniz.. olmadı Asus u arayın derim.

Version V2.5.9

<!--

-->

Description ASUS Live Update Utility
ASUS Live Update Utility for Win7

File Size 1.22 (MBytes) 2009/09/07 update

Download from Global (DLM) Global China P2P

Gönderildi : 30/09/2010 20:04

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

Baktım ancak özel bir ses uygulaması ibaresi göremedim. Audio altında 40 ve 50 mb olmak üzere iki driver seçeneği var, bunlar driver için oldukça yüksek mb lar, bunların içinde geliyor olabilir (tabi eğer geliyorsa)

Ayrıca Asus live update aracını yükleyerek tüm güncelleştirmerinizi de yapmayı deneyebilirsiniz.. olmadı Asus u arayın derim.

Version V2.5.9

<!--

-->

Description ASUS Live Update Utility
ASUS Live Update Utility for Win7

File Size 1.22 (MBytes) 2009/09/07 update

Download from Global (DLM) Global China P2P

güncellenecek birşey yok diyor asus live update 🙁 asusu da aramaya çalıştım ancak telefonları cevap vermiyor mail yoluyla ulaştım windowsta sorun vardır microsofta sorun diyorlar bir türlü çözemedim. o iki driveri de ayrı ayrı yükledim denedim yine olmadı hatta en son orda olmayan daha üst sürümünü buldum conexant smart audio'nun o da 40 küsür MB idi ama sorunum bir türlü çözülmedi, çok araştırdım, son çarem bu forum gibi 🙂

Gönderildi : 30/09/2010 20:08

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Aynı modele sahip başka kullanıcılar varsa onlara ulaşmakta yarar var, üzerinde hangi işletim sistemi çalışıyor ve onlarda durum nasıl sorgulamak gerekir. Bir de sizin windows üzerinde güncelleştirmeler full mu onu kontrol etmelisiniz.

Gönderildi : 30/09/2010 20:16

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

Aynı modele sahip başka kullanıcılar varsa onlara ulaşmakta yarar var, üzerinde hangi işletim sistemi çalışıyor ve onlarda durum nasıl sorgulamak gerekir. Bir de sizin windows üzerinde güncelleştirmeler full mu onu kontrol etmelisiniz.
windows güncelleştirmeleri de full

Gönderildi : 30/09/2010 20:20

(@TugbaTurna)
Active Member
Konu başlatıcı

çözümü yok mu ya bunun 🙁

Gönderildi : 02/10/2010 22:07

Paylaş: