Forum

Ip Degistirmeyi Eng...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip Degistirmeyi Engelleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Ortamda Ad. var ama kullanicilarin ozel bilgisayarlarini ve domaine alamayacagim ayri bir firma bizim firmanin bilgisayarlarini domaine almayacagim (Bazi Sebeblerden Dolayi)

dolayisi ile domaine alamadigim kisilere reserve yaptigim ip disinda ip almalarini engellemek icin local makinada nasil bir policy veya ayar yapabilirim.

yani kisacasi domainde olmayan kisiler manuel ip giremesin.

tesekkurler.

Gönderildi : 20/09/2010 18:47

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kısıtlı kullanıcı yaparak engelleyebilirsin.  

Gönderildi : 20/09/2010 18:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tesekkurler onu dusunmustum. yalniz kisinin ozel bilgisayari oldugundan dolayi bunu yapmak zor gorunuyor. cunku program da yukleyemicek kisitli kullanici yaptigim zaman.
benim esas dusundugum local policy ile engelleyebilirmiyim?

Gönderildi : 20/09/2010 21:24

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

tesekkurler onu dusunmustum. yalniz kisinin ozel bilgisayari oldugundan dolayi bunu yapmak zor gorunuyor. cunku program da yukleyemicek kisitli kullanici yaptigim zaman.
benim esas dusundugum local policy ile engelleyebilirmiyim?

MErhbalar,

Localinden aşağıdaki gibi yapabilirsin. Sadece o bilgisayarda düzenlersin policy'i

http://www.cozumpark.com/forums/thread/11156.aspx

Gönderildi : 20/09/2010 23:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Cmd ortamından değiştirme için ksmayacaklar ise :)) http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx  bu program ile network iconlarını disable edersiniz değiştiremezler.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2010 01:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Wireles bulduklarinda da baglanma nasil olacak?

Gönderildi : 21/09/2010 14:57

Paylaş: