Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Denetleme

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
403 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark Ailesi şirketimiz BSA firması tarafından denetlenecektir.BSA dan bir arkadaş arayarak söyledi.Nerden icab etti anlamadım. Aranızada bu denetlemeye tabi olanlarınız varsa nasıl bir işlemden geçirildiğini öğrenebilirmiyim.

Gönderildi : 21/09/2010 16:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Gelmeden önce aramaları bir uyarı niteliğindedir.Lisans durumunuz nedir?Tamamına nazaran Clientların yarısının lisanslanmış olması cezayı düşürür.Server OS veya diğer ürünlerin zaten full lisanslandığını düşünüyorum...:)

Gönderildi : 21/09/2010 16:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Benide aradılar.Adobe ürünlerine bakıyorlar ağırlıkla.Benden elimde lisanlı olması gerken adobe ürüne sahip olup olmadığım soruldu.Acrobat var dedim.Faxla dedi faxlarım dedim yolladım gelen giden yok.İsterse gelsin bakar gider winrar bile lisanslı zaten.

Microsofttanda dediler denetleyelimmi gelin denetleyin dedim.Denetlediler birde teşekkür belgesi yolladılar 1 hafta sonra bende teşekkür ettim gittiler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2010 16:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Benide aradılar.Adobe ürünlerine bakıyorlar ağırlıkla.Benden elimde lisanlı olması gerken adobe ürüne sahip olup olmadığım soruldu.Acrobat var dedim.Faxla dedi faxlarım dedim yolladım gelen giden yok.İsterse gelsin bakar gider winrar bile lisanslı zaten.

Microsofttanda dediler denetleyelimmi gelin denetleyin dedim.Denetlediler birde teşekkür belgesi yolladılar 1 hafta sonra bende teşekkür ettim gittiler.

Microsoft mu sordu gelelim mi diye?

Gönderildi : 21/09/2010 20:26

(@www-rizasahan-com)
_

Evet bazı firmalar ile çalışma yürütüyorlarmış ortak olarak bizi aradılar lisanslarınızı kontrol edelim,eksik varsa bakalım lisanlama konusunda sizi bilgilendirelim dediler bende buyrun haftaya gelin dedim geldiler baktılar gittiler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2010 20:39

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Microsoft veya benzeri bir software firması zaten sormadan gelemez.Baskın yapamaz.Yaparsa haneye tecavüz olur.BSA aracaılığı ile denetim yapar bundada BSA savcılık izni alır geldiklerinde ellerinde savcılık izni olur.Onlarda direk biz geldik diyemezler yani.BSA genel de ihbar üzerine çalışıyor ama bazende random şanslı firmalara da gidebiliyor.Rıza bey in dediği gibi adobe ürünlerinede ağırlık veriyorlar bundaki sebep sonuç ilişkisi de genelde billkom du sanırım apple dist. firması oradan apple bir makina alım bilgisi geldiğinde yemeden içmeden BSA ya bildiriyorlar 🙂 Çünkü apple ların adobe ürünleri olmadan kullanıldığı pek görülmemiş.Önceki firmalarımdan birindede aynısı olmuştu tasarım departmanı vardı lisansları faksladık gelen giden olmadı.

Microsoft  gelelim mi diye sorduğunda gelmeyin derseniz nolur ? Çok geçmeden BSA arar 🙂

Gönderildi : 21/09/2010 20:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Garip, Microsoft böyle bir şey söylemezler.Adamın işi olmaz niye uğraşsın ki, BSA zaten bu amaç için hizmet veriyor.

Gönderildi : 22/09/2010 13:58

(@www-rizasahan-com)
_

Başka firma ile anlaşmışlar.Biz onların pörtföyündeki bir firmayız.Taraflarında bize atanmış müşteri temsilcisi var.Dediler bi ziyaret edelim kontrolde edelim lisans konusunda bilgilendirelim.Eksik varsa onalrı nasul telafi ederiz diye bakalım dediler.İyi niyet kapsamındaydı birazda eksik olmadığı için bakıp gittiler.Birde belge yolladılar.

Gönderildi : 22/09/2010 14:35

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese değerli bilgilerimnden dolayı teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 23/09/2010 18:30

Paylaş: