Forum

Win Xp En ve Hp 309...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Xp En ve Hp 309a sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Oncelikle Merhaba,

boyle bir sorunun cozumunu ben, hp tamir merkezi, forumlar dahil kimsede bir cozum bulamadigim icin bu ilginc sorunu buraya yaziyorum,

bir adet hp 309a cok fonksiyonlu yazicimiz var. 

bu yazicimiz Dell masaustu bilgisayarda yuklu bulunan win xp en isletim sistemi uzerinden kullaniyoruz daha dogrusu kullanmaya calisiyoruz.

soyle ki;

microsoft office 2003, 2007 excel veya word den cikti gondermek istedigimizde yazici secme ekraninda rahat 5-10 dk kadar bekliyoruz ve sistemi kilitliyor. pdf, notepad vb her programdan sorunsuz gonderebiliyoruz. bu beklemeyi sadece word ve excel de yapiyor.

bu sorun icin yaptiklarim;

isletim sistemini farkli olarak 5 bilgisayarda denedim, uzerine sadece isletim sistemi ve office (2003 veya 2007) kurarak denedim degismedi. hicbir firewall, antivirus, vb programlar kurmadan denedigim halde degismedi.

yazicinin usb kablosunu degistirdim sorun giderilmedi,

yaziciyi network uzerinden bagladim sorun giderilmedi,

yazicinin en son driverlarini indirip kurdum sorun giderilmedi,

yazicinin uzerindeki ayarlardan wi-fi, bluetooth vb ozelliklerini kapatip denedim sorun giderilmedi,

kartuslarini tekrar degistirdim sorun giderilmedi,

-

hp tamir merkezine gonderdim sorun yok diye geri geldi, en sonunda ordaki bir gorevli ile birebir inceledik tek farkettigimiz,

ordaki gorevli Xp Pro Tr ile yazdiriyor sorunsuz bir sekilde bekleme yapmadan yazici ciktiyi veriyor,

yanimda goturdugum Xp Pro En yuklu bilgisayarda denedigimizde ayni cihazi 5 dk veya uzeri bekleme yapmakta.

depodan cikartilan ayni sifir urunu denedigimizde sorun yine degismedi, Turkce yuklu cihazda aninda cikti alirken Ingilizce yuklu sistemde 5-10 dk ya varan bekleme yapmakta.

-

bunun uzerine yazicinin dil ayarlarini ingilizce yaptim sonuc degismedi,

Turkce yaptim yine sonuc degismedi

office programlarinin sp lerini yuklemeden denedim sonuc degismedi,

sp lerini yukledim yine sonuc degismedi.

sonuc;

boyle garip bir sorun ile basbasayim boyle bir sorun ile karsilasan var mi ?

tesekkurler,

Gönderildi : 07/09/2010 06:34

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Elinizde başka XP kurulum CD si var mı? Varsa bir PC yi bununla kurup deneyin. Kullandığınız XP orjinal ve tüm güncellemeleriyapılmış durumdadır heralde değil mi?

Gönderildi : 07/09/2010 11:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevabiniz icin tesekkurler Sinan bey,

dell ile gelen xp pro en surumu ile denedim,

sony xp pro en surumu ile denedim ayni,

orjinal xp pro en surumu ile denedim degismedi,

bunlari denerken, hicbir sp yuklemeden denedim degismedi, sp3 u kurup butun guncellemeleri yukleyerek denedim yine sonuc degismedi. 

bir baskasi bunlari bana anlatsa her halde birsey atlamissindir derdim ama bu adimlarin hepsini tek tek denedim 

Gönderildi : 07/09/2010 13:02

(@Anonim)

Bilgisayarınızda başka bir yazıcı tanımlımı ?

özellikle ağdan çalışan cihzlar?

fax-pdf vs. dahil.

Ek olarak Yazırma sunucusunun hata giderme ekranında tüm seçenekleri yeniden başlata getirin. ve altta bulunan yeniden başlatma süresini 0 dk  ya indirgeyin.

bakalım ne olacak?

Gönderildi : 11/09/2010 17:13

Paylaş: