Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Image yapma

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Iyi gunler herkese. Bana sole bir sey lazim. Bilgisayarci da calisiyorum. Ama her gun kac tane pc topluyorum ve ya notebook satiyorum. Ama hepsine tek tek windows kurup ayni programlari yuklemekden sikildim artik. Buna bir cozum varmi? Yani Acron is falan biliyorum. Ama sole bir sey de var. Butun bilgisayaralrin da parametreleri ayni olmadigi icin ghost yapamiyorum. Oneriniz nedir acaba?

Gönderildi : 07/09/2010 00:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Kuracak olduğunuz işletim sistemi nedir?Ama genel olara bir imajı farklı donanımlara Acronis ile dönebilirsiniz.Değişken parametreler için ise sysprep kullanabilirsiniz.Ben genel çerçeve çizdim sisz kurduğunuz işletim sisteminden bahsederseniz daha değişik fikirler gelecektir platform üzerinden saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2010 00:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Acronis universal restore kullanabilirsiniz. Universal bir mage hazırlayın, farklı pclere dönerken universal restore dönün, sadece driverları tanıtmak kalır size.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/acronis-universal-restore.html

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/09/2010 04:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Simdi benim kuracagim sistemler sunlardir:

Windows XP Professional SP3 ENG ve RUS

Windows Vista  Home Premium ve Ultimate ENG ve RUS

Windows 7 Home Premium ve Ultimate ENG RUS

ve hepsinin de hem 32-bit hem de 64 bit versiyonlari. Bakin 20- ye yakin versiyon cikti ortaya. O zaman ben bu kadar ayri ayri image dosyasi barindirmam gerekiyor mu ? Cunki bu kadar versiyonun ortaya cikmasinin nedeni gucu  farkli olan pc-ler. Mesela rem 2gb olan bir pcye Home Premium kuruyorsam 4 gb olana da Ultimate kuracam. Ikisini de de home premium kuracaksam o zaman ultimate-in anlami nerde kalir? Bi de soyle bir sey var her musteri farkli isletim sistemi istiyor. Mesela 2008 server falan isteyenler de var. Onun icin boyle bir konu actim. Yardimlarinizi bekliyorum.

Gönderildi : 08/09/2010 22:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Buişlem image ile yapmak çok mantıklı değil.

Bir otomatik kurulum Dvd'si yapmak daha mantıklı olacaktır. (bknz. nlite)

Ayrıca bu şekilde lisans numarası  ve kullanıcı bilgileri haricindeki herşeyi otomatize edip sadece lisans numarası ve kullanıcı bilgilerini girmek daha mantıklı olabilir. Yoksa image yapılan lisanslar kısa sürede telefonla aktivasyona düşer ve hatta ardından kara listeye girer ve farklı sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin.

ayrıca 32 ve 64 bit işletim sistemlerini ayrı ayrı tek DVDde kurulumda seçerek kurabilirsin. (bknz. eicfg remover)

Gönderildi : 11/09/2010 17:00

(@www-rizasahan-com)
_

Buişlem image ile yapmak çok mantıklı değil.

Bir otomatik kurulum Dvd'si yapmak daha mantıklı olacaktır. (bknz. nlite)

Ayrıca bu şekilde lisans numarası  ve kullanıcı bilgileri haricindeki herşeyi otomatize edip sadece lisans numarası ve kullanıcı bilgilerini girmek daha mantıklı olabilir. Yoksa image yapılan lisanslar kısa sürede telefonla aktivasyona düşer ve hatta ardından kara listeye girer ve farklı sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin.

ayrıca 32 ve 64 bit işletim sistemlerini ayrı ayrı tek DVDde kurulumda seçerek kurabilirsin. (bknz. eicfg remover)

Merhaba arkadaşımızın önerisine katılıyorum.Ayrıca vista ve win7 için aik kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2010 23:13

(@UmitCOBAN)
Gönderiler: 3
Active Member

@ Rıza hocam

yıllardır teknik serviste clientlere sistem - driver - program kurmaktan yoruldum. yaklaşık 4 aydır Acronis ile image aldigim sistemleri (anakartin chipsetine gore) yaklasik 1TB ustunde arsiv yaptim. Bu imageleri ilk bastan servis bilgisayarımdan tasinabilir disk ile usb uzerinden pclere atiyorduk. Yalnız her seferinde image kopyala / sil sıkıntı oldugu icin bu isi Acronis'in rescue cdsi ile network uzerinden yapmaya basladik.

Dvd / cd olayına girmedik cunki bu seferde image aramak durumunda kalicagiz yada cd okumama problemi sonra tekrar bastan basla. 

Simdi soyle bir durum var. usb uzerinden max. 15dk. attigimiz image network uzerinden 30dk bulabiliyor. Bu durumu hızlandırmak icin alt yapiyimi yeniliyeyim ? neler yapmaliyim ?

tesekkur ederim.

Gönderildi : 14/09/2010 03:16

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba usb ile network hızı arasında denge kurmalısınız.Aklıma gelen ilk şey neteork hızınızı 100 mbps ten 1gbps e çıkarmanız.Bunun için 1gbps switch kullanmalısınız.Tabi ethernet 1gbps olmadan bir anlam ifade etmez ama artık yeni pclerde sanırım bu sorun olmaz.

Gönderildi : 14/09/2010 12:27

(@ebizsel)
Gönderiler: 10
Active Member

@ Rıza hocam

yıllardır teknik serviste clientlere sistem - driver - program kurmaktan yoruldum. yaklaşık 4 aydır Acronis ile image aldigim sistemleri (anakartin chipsetine gore) yaklasik 1TB ustunde arsiv yaptim. Bu imageleri ilk bastan servis bilgisayarımdan tasinabilir disk ile usb uzerinden pclere atiyorduk. Yalnız her seferinde image kopyala / sil sıkıntı oldugu icin bu isi Acronis'in rescue cdsi ile network uzerinden yapmaya basladik.

Dvd / cd olayına girmedik cunki bu seferde image aramak durumunda kalicagiz yada cd okumama problemi sonra tekrar bastan basla. 

Simdi soyle bir durum var. usb uzerinden max. 15dk. attigimiz image network uzerinden 30dk bulabiliyor. Bu durumu hızlandırmak icin alt yapiyimi yeniliyeyim ? neler yapmaliyim ?

tesekkur ederim.

Merhaba,

Kullandığınız Acronis lisanslı mıdır? Sanırım burada Acronis'in 1 tane alınıp bir çok makinede kullanılamayacağını belirtmeliyim. Teknik olarak bu mümkün ve sizin böyle yapmanıza engel bir durum yok Acronis yüklerken "I agree" deyip onayladığınız Lisans Anlaşması dışında. Acronis bunu da engelleyebilir teknoloji olarak, ancak istedikleri kullanan müşterinin hayatını lisans kısıtlamalarıyla kabusa çevirmek değil. Kullanıcının Acronis'in avantajlarından tam anlamıyla ve hızlı bir şekilde faydalanmasını sağlamaktır.

Bu arada sizin yapmak istediğiniz işlem için Acronis Snap Deploy 3 ve onun Acronis Universal Deploy modülü en uygun çözüm olur. Hemde fiyatı diğer Acronis ürünlerinin 5'te 1'i kadar. Denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 08/10/2010 03:43

Paylaş: