Forum

Bilgisayarın Gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarın Güvenli Modda açılışını engellemek

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Merhaba

Wındows XP Clıent Makınelerde F8 tusuna bastıgımızda karsımıza cıkan ekrandaki guvenlı mod ve dıger ozellıklerı nasıl kaldırabılırız ve kullanıcılara nasıl ysaklayabılırız. Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.

Gönderildi : 26/08/2010 19:29

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Google da böyle bir şey buldum, bir denersiniz:

1. Go to Start > Run
2. Type regedit and click OK
3. Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\SafeBoot
4. Expand SafeBoot by clicking the + sign and you should see 2 keys with the name Minimal and Network.
5. Rename both of the keys to something else, example, Minimal to MinimalX and Network to NetworkX.

2. bulduğum seçenekte F8 tuşunu klavyeden sökün şeklindeydi [:)]

Gönderildi : 27/08/2010 00:16

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Arkadaslar Merhaba

Wındows XP Clıent Makınelerde F8 tusuna bastıgımızda karsımıza cıkan ekrandaki guvenlı mod ve dıger ozellıklerı nasıl kaldırabılırız ve kullanıcılara nasıl ysaklayabılırız. Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.

Amaç nedir? Niçin böyle bir gereksinime ihtiyaç duyuyorsunuz? Yapınız hakkında bilgiler vererek bizimle paylaşır mısınız?

Gönderildi : 27/08/2010 12:18

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Ugur Hocam Tesekkurler Verdiginiz yontem ise yaradi

Nasil oldugunu anlamadim ama kullanicilarimizdan bir kaci guven li mod secenegini kullanarak system uzerinde bazi degisiklikler yapmaya calismislar. Tabi herhangi basarili bir sonuca ulasamamislar ama ben yinede butun olasiliklari degerlendirerek bu secenegi kapatmak istedim.

iyi gunler

Gönderildi : 27/08/2010 19:15

Paylaş: