Forum

Windows 7 güve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 güvenlik duvarının netsh komutu ile yapılandırılması hk.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Windows 7 Profesyonel 64-bit Türkçe işletim sisteminde güvenlik duvarını netsh ile yapılandırırken aşağıdaki hata mesajını alıyorum :

netsh advfirewall firewall set rule group="Uzaktan Zamanlanmış Görev Yönetim" new enable=yes

Belirtilen ölçütle eşleşen kural bulunamadı.

Türkçe karakter sorunu ihtimali ile aşağıdaki denemeyi yaptım ve olumlu sonuç aldım :

netsh advfirewall firewall set rule group="Uzak masaüstü" new enable=yes

2 kural güncelleştirildi.
Tamam.

netsh advfirewall firewall set rule group="Uzaktan Zamanlanmış Görev Yönetim" new enable=yes  komutunu Türkçe Windows 7'de deneyip sonucunu paylaşırsanız memnun olurum.

Gönderildi : 12/08/2010 13:34

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Aşağıdaki şekilde denermisiniz. group tan sonra boşluk = boşluk vererek yazın.

C:\Windows\system32>netsh advfirewall firewall set rule group = "Uzaktan Zamanlanmış Görev Yönetimi" new enable=yes
İstenen işlem için yükseltme gerekiyor (Yönetici olarak çalıştır).

Gönderildi : 13/08/2010 19:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur Bey,

Dediğiniz şekilde iki ayrı bilgisayarda ve yükseltilmiş komut satırında denedim fakat sonuç alamadım :

netsh advfirewall firewall set rule group = "Uzaktan Zamanlanmış Görev Yönetim" new enable=yes

Belirtilen ölçütle eşleşen kural bulunamadı.

Gönderildi : 13/08/2010 20:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

32-bit Windows 7 de komut sorunsuz çalıştı :

netsh advfirewall firewall set rule group = "Uzaktan Zamanlanmış Görev Yönetimi" new enable=yes

Gönderildi : 14/08/2010 17:17

(@ugurburma)
Üye

SEP veya kullandığınız bir güvenlik programı firewall ı açmanızı engelliyor olabilir. Bizde SEP kurulu, firewall a girdiğinde Symantec tarafından yönetiliyor yazıyor.

Gönderildi : 14/08/2010 17:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Selamlar,

Şimdilik 64-bit Windows 7'de sorun görünüyor. Yeni bir kurulum üzerinde deneme yapıp sonucu sizinle paylaşacağım. Teşekkürler Uğur Bey.

Gönderildi : 15/08/2010 20:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur Bey,

64-bit Windows 7 'de komut sizin belirttiğiniz şekilde yazılınca düzgün çalıştı. Tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/08/2010 02:20

(@ugurburma)
Üye

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/08/2010 12:24

Paylaş: