Forum

Sağ mouse yasaklama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sağ mouse yasaklaması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Windows Xp Professional bir makinede çalışan özel bir program var ben bu programın üzerinde sağ click çalışmasını istemiyorum.Local Policy'den sağ click için  yasak koyabiliyorum  ama programı açtığım zaman sağ click özelliğinin devrede olduğunu görebiliyorum.Bunu nasıl yasaklıyabilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 12/08/2010 01:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Windows Xp Professional bir makinede çalışan özel bir program var ben bu programın üzerinde sağ click çalışmasını istemiyorum.Local Policy'den sağ click için  yasak koyabiliyorum  ama programı açtığım zaman sağ click özelliğinin devrede olduğunu görebiliyorum.Bunu nasıl yasaklıyabilirim?

Teşekkürler

Programların sağ tuşla tıklatıldığında olayları o programın programcısı tarafından programa önceden işlenmiştir. Dolayısıyla o programda özel olarak sağ tuşla tıklatıldığındaki eylemi policy'den değiştirebilmeniz için programın policy ayarlarından bu ayarın değerini düzenli olarak okuyor olması gerekir (örneğin internet explorer).

Dolayısıyla sizin yaşabileceğiniz iki şey var. Sistem genelinde farenin sağ tuşunu pasifleştirecek donanımsal ya da donanım eylemlerine etki edecek yazılımsal girişimlerde bulunabilirsiniz ya da programın programcısı ile görüşerek böyle bir kısıtlama yoluna nasıl gidilebileceğini öğrenebilir, eğer yapılamıyorsa talep edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/08/2010 02:36

Paylaş: