Forum

domaine local erişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domaine local erişim

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@SerdarEREN)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba eğer bir pc domainde değilse paylaşıma ulaşırken  şifre ve password soruyor fakat bu ekranda parolamı kaydet işaretlendiği zaman daha sonra şifre sormadan direk erişim sağlıyor.Yani bu bir güvenlik açığı bu password u nereye cache lediğini ve nasıl silinebileceğini biliyor musunuz? Aslında GPO ile bunu engellemek istiyorum çünkü şirkete daha önceden gelen bir satış elemanı laptop undan serverdaki paylaşımlara girmiş ve artık şifre sormuyor...Teşekkürler...

Gönderildi : 15/05/2008 18:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Herkese Merhaba eğer bir pc domainde değilse paylaşıma ulaşırken  şifre ve password soruyor fakat bu ekranda parolamı kaydet işaretlendiği zaman daha sonra şifre sormadan direk erişim sağlıyor.Yani bu bir güvenlik açığı bu password u nereye cache lediğini ve nasıl silinebileceğini biliyor musunuz? Aslında GPO ile bunu engellemek istiyorum çünkü şirkete daha önceden gelen bir satış elemanı laptop undan serverdaki paylaşımlara girmiş ve artık şifre sormuyor...Teşekkürler...

Merhaba,  start > run > control userpasswords22 şeklinde bir komut vardı bunu denermisiniz  ?  iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/05/2008 00:29

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

control userpasswords2

Gönderildi : 16/05/2008 00:30

(@cozumpark)

Merhaba,  start > run > control userpasswords2 şeklinde bir komut vardı bunu denermisiniz  ?  iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/05/2008 00:32

(@cozumpark)

control userpasswords2

bu hafta yeni iş değiştirdim ve  yeni bir yapıya hızla alışmaya çalışıyorum ismimi hatırlamakta dahi  şu sıralar güçlük çekiyorum inanki Serhat hocam  🙂 

sağol düzeltmen için .

Gönderildi : 16/05/2008 00:37

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Yeni işin hayırlı olsun diyelim o halde. Gerçi sen halledersin ama her konuda desteğim tamdır 😉

Gönderildi : 16/05/2008 00:44

(@cozumpark)

Yeni işin hayırlı olsun diyelim o halde. Gerçi sen halledersin ama her konuda desteğim tamdır 😉

Allah razı olsun ..

Gönderildi : 16/05/2008 03:05

(@SerdarEREN)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.Söylemiş olduğunuz komut kullanıcı hesapları ile ilgili yani dışarıdan gelen kullanıcıya özel yetki verme gibi bir durum söz konusu değil.Kullanıcı laptop undan kablo ile bağlanıp ip aldıktan sonra server üzerindeki paylaşımlara bir kez şirketteki bir çalışanın şifresiyle girmiş ve parolayı anımsa dediği için bir daha şifre sormadan girebiliyor.Benimde bu kullanıcıları takip edip laptop larından bu cache yi silme gibi bir niyetim yok bu işi merkezi olarak yapmam lazım adam paylaşıma ikinci kez girmeye çalıştığında şifre sormaya devam etsin istiyorum. Yoksa gizli bir şekilde bilgilere ulaşabilir.Yani durum basit gibi görünsede ciddi.

Gönderildi : 16/05/2008 11:06

(@EnginYALCINKAYA)
Gönderiler: 86
Estimable Member

dhcp serverdan ip olarak kısıtlama denediniz mi...?

Gönderildi : 17/05/2008 15:36

Paylaş: