Forum

Windows Xp Home Edi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp Home Edition da Kullanıcı Kısıtlama

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@erhanarzik)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar özel bir hastanede çalışıyorum. Networkda 50 client var. İşletim sistemleri windows xp home. Bu clientlerde sadece benim istediğim programlar çalışacak ve kesinlikle program yükleyemeyecekler. Benim dışımda hiçbir müdahelenin yapılamamasını istiyorum. Bu işlemleri nasıl yaptırabilirim. İyi çalışmalar.

Sadece Büyük harflerden oluşan konu başlıkları kurallarımıza uymamaktadır.

Gönderildi : 17/05/2008 12:56

(@umutbuyuk)
Gönderiler: 38
Trusted Member

dostum home editionda gop olmadıgı için kısıtlama yapamazsın. ama 3.party bi program varsa siteden arkadaşlarım yazarlar zaten

Gönderildi : 17/05/2008 13:28

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Domain falan yoksa ortamda sınırlı kullanıcı oluşturup kullanmalarını sağlarsan hiç birşey yapamazlar.

Gönderildi : 17/05/2008 13:46

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Ek olarak;

Birçok Policy ayarı, aslında windows xp home edition üzerinde de kullanılabilir durumdadır. Ama XP Home edition ev kullanıcıları/ev network'ü için tasarlanmış ve satışa sunulmuş olduğu için Group Policy Editor içermez ve bu ayarları GUI üzerinden yapamamıza izin vermez.

Ancak her policy ayarının, aslında bir/birkaç registry anahtarı ile enable/disable olduğunu biliyorsunuz.

Buradan ulaşabileceğiniz listedeki anahtar ve değerleri kullanarak, birçok policy ayarını xp home edition üzerinde de aktif yapabilirsiniz.

Gönderildi : 17/05/2008 13:58

Paylaş: