Forum

Ms Outlook 2003 Arc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Outlook 2003 Arcive Sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bir clientımda 2003 outlook kurulu ve ben maillerini arşivelemek istiyorum. İstenilen tarih ve ayarları yapıp arşivi başlatıyorum. Gelen giden kutusu vs. alıyor ama içi boş... Arşivi düzgün çalıştırmıyor. Sebebi ne olabilir?   

Yardımlarınızı rica ederim.         

Gönderildi : 14/05/2008 18:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba ,

Bir clientımda 2003 outlook kurulu ve ben maillerini arşivelemek istiyorum. İstenilen tarih ve ayarları yapıp arşivi başlatıyorum. Gelen giden kutusu vs. alıyor ama içi boş... Arşivi düzgün çalıştırmıyor. Sebebi ne olabilir?   

Yardımlarınızı rica ederim.         

İstenilen tarih öncesini yedekleyeceğinden ve o tarihten öncesi olmadığından boş göstere bilir. Veya bu tarihten eskileri sil seçeneği işaretli ise arşivlerken silmiş olabilir.

Arşivleyeceğiniz maillerin ne kadar zamanlık olduğunu tarihsel verirmisiniz lütfen. Ayrıca gelen klasör içerisinde alt klasör açılmış mı ? Eğer açılmışsa yedekleme işlemini uygularken alt klasörler seçeneğinide işaretleyiniz.

Gönderildi : 14/05/2008 19:01

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

31-12-2007 den itibareni hocam bıoş gösteriyor o tarihe kadar gelen bir sürü mail var ama

Gönderildi : 14/05/2008 19:15

(@rafets-ayata)
Üye

31-12-2007 den itibareni hocam bıoş gösteriyor o tarihe kadar gelen bir sürü mail var ama

Arşivleme işlemini başlattın daha sonra arşivleme başladı ve gelen klasörü oluştu ama boş doğru anladım sanırım ? Peki arşivlemek istediğin gelen klasöründe hiç değişiklik yok mu ? Arada filtre felan uygulamış olmayasın ? (Yani arşivlemiştir ama filtreden dolayı gözükmüyordur)

Adım adım arşivlemeni anlatır mısın lütfen...

Birde sisteminden sp durumundan v.s. bahset. exchange kullanıyorsun clientler hangi yöntemle mailleri alıyor v.s.

(Sen yeni kullanıcı değilsin ki bunları söletme lütfen sorularını daha açıklayıcı bilgilerle sor lütfen)

Gönderildi : 14/05/2008 20:07

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

exchange 2003 var mailler server da tutuluyor. sp kurulu değil officenin... arşivleme işlemi ise dosya-arşiv-bu tarihten öncekileri arşivle-arşivlenecek yerin seçimi-bu klasör ve tüm alt klasörleri arşivle hocam. Daha önce başka clientlara defalarca yaptım 200mb arşiv dosyası boyutu ama gelen kutusu bomboş...

Gönderildi : 14/05/2008 20:29

(@rafets-ayata)
Üye

Peki şunu yap o zaman... Arşivlemek istediğin tarihleri listelettir sonra hepsini seç ve arşiv klasörüne sürükle bırak bakalım taşınacak mı..

Gönderildi : 15/05/2008 02:34

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Öyle Taşındı hocam...

Gönderildi : 15/05/2008 14:03

Paylaş: