Forum

Acer 5720 Vista Wir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acer 5720 Vista Wirelass Adaptör Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

kullandığım laptop üzerinde mevcut üzerinde gelen office student deneme sürümünü kaldırıp lisanslı office programı kurdum ve bilgisayarı kapatırken güncelleştirmeleri yükle diyerek bilgisayarı kapattım. Buraya kadar herşey normal. Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda aygıt yöneticisinde ethernet kartının disable edildiğini ve wirelass adaptörün driver sorunu olduğunu farkettim ve etherneti enable ettiğimde internete bağlandım fakat wirelass ı bir türlü geri getiremedim.

1 - Sistem geri yüklemeden geri yükleme yaptım. Olmadı.

2 - Alt + F10 ile geri yükledim yine yok.

3 - Acer c diski üzerinde DRV diye bir klasör oluşturuyor. Orda bu model için birden fazla driver var. Onları denedim yine olmadı.

4 - Aygıt yöneticisinden kaldırdım windows kendisi internetten driverı bul dedim yine olmadı.

5 - İnternetten acer.com dan güncel driverı indirdim (intel) yine olmadı.

Bu gece yine Alt + F10 ile geri yüklemeyi denedim bakalım öğleden sonra ne olacak göreceğim.

Bu sorun başıma 2 - 3 defa geldi. Geri yükleme ile hallettim her seferinde ama çözüm bu olmamalı.

Pazarteside acer desteği arayacağım fakat sizin aklınıza gelen bir çözüm yolu olabilir mi?

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/06/2010 12:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Sizinde belirttiğiniz gibi updatelerden sonra olmuşsa bu sorun,

• control paneli açın, updateleri göster seçeneğini işaretleyin ve güncellemeleri kaldırın.

• Güncel dirver için belirttiğiniz model driverını buradan indirip yükleyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/06/2010 00:28

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sizinde belirttiğiniz gibi updatelerden sonra olmuşsa bu sorun,

• control paneli açın, updateleri göster seçeneğini işaretleyin ve güncellemeleri kaldırın.

• Güncel dirver için belirttiğiniz model driverını buradan indirip yükleyin.

Keyifli çalışmalar.

O kadar çok şey yaptım ki belirttiklerinizden güncellemeleri kaldırıp deneyin önerinizi yazmayı unutmuşum. Onu da yapmıştım ):
Web sitesinden güncel driverı indirip denemiştim.

Olur mu bilmiyorum ama yeniden kurdum bilgisayarı ve wirelass donanımı sağ tık - özellikleri - sürücüler kısmında bulunan dosyaların yedeğini aldım. Yine tekrar olursa bunları göstermeyi deneyeceğim. Sorun sırasında belki bu dosyaları siliyordur.

Gönderildi : 28/06/2010 11:39

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yeniden kurulum sonrası şuan sorun yok o halde. Güzel 🙂 Driverı o halde yedek almak yerine http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2009/11/14/driver-genius-pro-9.aspx  makaledeki gibi dirver backup alırsanız sağlıklı olur.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/06/2010 01:09

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler benimki farklı sorun bence ama hadi neyse. Çünkü kendi üzerindeki recovery bölümünden de sadece driverları geri yükle seçeneği mevcut. Burasıda olmamıştı. Bir daha arızalanırsa windows 7 pro kuracağım artık 🙂

Gönderildi : 02/07/2010 22:17

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Windows 7, Vistaya göre daha performanslı çalışmakta. Yoksa siz hala Windows 7ye geçmediniz mi ? =) Geri bildirim içinde teşekkürler.

Gönderildi : 04/07/2010 01:41

Paylaş: