Forum

notebook wista nett...

Bildirimler
Hepsini Temizle

notebook wista netteyken kablosuz ağı kesiyor

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar toshiba notebook var wista işletim sistemi pc netteyken kablosuz birden hiçbir agı görmüyor kopuyo internetten wifi anahtarları acık kablosuz ag ara tıkladığımızda hiçbir ağı bulmuyor var olmasına ragmen pcyi yeniden baslatıyoruz düzeliyor 2gündür aynı problemi veriyor acaba sizce neden böyle yapıyor yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 18/06/2010 13:47

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Merhaba önce donanım güncellemlerini yapmalısın.toshiba.com a girip senin notebookuna uygun kablosuz kart sürücüsünü vista işletim sistemi için bulup indir.son verisyonu kur.daha sonra windows güncellemelrini yap.yine düzelmez ise kablosuz modemindeki kanal ve kendi kartıondaki kanal ayarlarına bak örnek 11.kanal6.kanal

Gönderildi : 18/06/2010 16:01

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Merhaba, pire için yorgan yakmak benim kisi ama, sırf 2 makineye bu yüzden Xp kurdum, vista ile kablosuzu bir türlü tanıştıramadım ve birden kopuyordu, XP veya 7 derim.

Gönderildi : 19/06/2010 03:51

(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam wista wifi de netteyken arkadasında dediği gibi birden kopuyor ve sağ alt tarafdaki ağ bağlantı simgesine tıkladığımda menü açılması gerekirken hiçbişey açılmıyor sağ tılıyorum sol tıklıyorum açılan bişey yok sizce ne yapmalıyım 

Gönderildi : 19/06/2010 04:35

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Ağ bağlantısı koptuğunda Aygıt Yöneticisinde Ünlem işareti veya Soru işareti ile karşılaşıyor musunuz? Sağ alt köşede windows sorunları denetle şeklinde bir uyarı çıkar mıyor mu bu sırada?

Gönderildi : 19/06/2010 13:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Güncel driver yüklemesi yaptınız mı?

Gönderildi : 21/06/2010 17:18

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba benzer bir sorunla karşılaştım. Toshiba nın son sürüm wireless driverlarını indir. Eğer vista kullanmak mecburiyetinde değillerse winxp yada win7 geçebilirisiniz. Ben win7 ye geçiş yapmıştım ve sorunum düzelmişti.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 22/06/2010 03:03

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Geri bildirim yaparsınız,sevinirim...

Gönderildi : 22/06/2010 03:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Sürücler yazılırken, yanlış bir sistem kullanılmış olabilir, bu nedenlede donanım fazla ısınıp belli bir süre sonra iş görmez hale gelebiliyor olabilir. Bu tür sorunlar ile donanım piyasasında çalışırken çok boğuşmuştum. Tabi birde sistemde, sisteminizi zombi makinaya çeviren bir zararlı olabilir çok fazla session açtırıp çok fazla ağ hareketi yaptırıyor ise donanım bunu kaldırmıyor olabilir.

Sanırım sistemin bir clonunu alıp temiz bir sistemle deneyip aynı sorunun olup olmadığını görmenizde fayda var. Aynı sorun oluyorsa sürücü araması yapmanızda fayda var.

Tabi yanlış dizayndan dolayı donanımın soğutulamaması gibi etkenlerde var ama bunu düşünmek bile korkutucu çünki çözümü yok.

Gönderildi : 22/06/2010 04:36

Paylaş: