Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

User Account

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
299 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde benden şirket yönetim kurulu kararı olarak, bir kullanıcının hemen hesabının erişime kapatılmasını ve kullanıcının e-maillerine ve belgelerine ulaşmaması istenmişti. Bu kullanıcı Lokasyon dışında bir kullanıcı olduğundan dolayı böyle bir durumda domain dışında bir kullanıcıya nasıl bir müdahale edebilirim ki kullanıcıya bu yaptırımı uygulaya bilirim diye arayış içersine girdim. Aynı şey domain ortamında olan bir kullanıcı içinde geçerli kullanıcı logoff olmadadığı sürece kesinlikle bu işlem geçerli olmayacaktır.  

İnternetten araştırma yaparken aşağıda bulunan makaleye ulaştım.

http://blogazi.com/showthread.php?112-Laptop-calininca-uzaktan-kilitleme  

Teşekkürler,

Gönderildi : 14/06/2010 19:01

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Domain ortamında ki kullanıcının erişimini engellemeniz için ilk önce ya kullanıcıyı pasif hale getireceksiniz , yada password'unu değişeceksiniz.

Mailler içinde Exchange yapınız varsa OWA ve Mobile erişimleri DC üzerinden disable yapacaksınız.

Şirkete vpn ile bağlanıyorsa vpn hesaplarını kapatacaksınız.

Mailleri farklı bir firmadan çekiyorsa , firma üzerinden hesabını disable ettirecek , yada password'unu değiştirteceksiniz.

Eğer domain dışında bir user ise çeşitli programlar ile bağlantı kurarak disable edebilirsiniz. ( Bu gibi durumları önceden planlamak gerekiyor)

Saygılar.

Gönderildi : 14/06/2010 19:25

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Merhaba,

Lokasyon dışında dediğiniz sanırım domain e dahil değil, bunu bilmiyorum ama, domain ortamında ise sunucu yönetimi üzerinden oturumu kapatabiliyorsunuz, ben kapatıyordum.

Sistem SBS 2003

Gönderildi : 14/06/2010 19:28

Paylaş: