Forum

PC şifreyi kabul et...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PC şifreyi kabul etmiyor_Cok Onemli

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,828 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese merheba :

Network Clienttaki PC şifreyi kabul etmiyor. Win Update yaparken kurulum esnasına Live Messenger/ı açmaya çalıştım. O sıra MSN kilitlendi. Update işlemi devam ediyordu. 26 taneden 24. update yüklenirken bu sorun gerçekleşti. Bekledim ama fayda etmedi. PC'yi PS düğmesinden kapatıp açtım. Fakat logon sırasında doğru şifreyi kabul etmiyor. Çok önemli bilgilerim var PC'de. Active Directory Users and Computers>dan şifre sıfırlama yaptım, nafile işe yaramıyor. Client Administratorda açılıyor ama. Ne yapmalıyım.

Saygılar.....

Gönderildi : 04/06/2010 19:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Local adminle açılıyorsa, diğer profildeki verilere C\' nin altından erişebilirsiniz.

Gönderildi : 04/06/2010 19:26

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Tşk ederim evet erişiyorum. Fakat verileri kurtarmak yerine şu anki çalışır vaziyette açmak istiyorum . Herseyi bastan kurmak saatlerimi alır.

Gönderildi : 04/06/2010 19:31

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Bilgisayarı local adminde açıp domainden çıkartın ve bilgisayarı domaine yeniden katın. Hesap sunucu üzerinde kilitli olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle bilgisayarı açmaya çalıştığınızda aldığınız hata mesajını iletir misiniz?

Gönderildi : 04/06/2010 20:18

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

şifrenizi ilk olarak kullanıcı adı yazan yerde yazıp doğru olarak geldiğinden emin olun. Local olarak oturum açıp güncelleştirmeleri tekrar yüklemeyi deneyin... En kötü sistem geri yüklemeyi denersiniz.

Gönderildi : 04/06/2010 20:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Passware firmasının şifre resetleme araçları mevcut

cdyi takıyorsun windows kurulum ekranlarından sonra sistem açılıyor

işletim sistemi vs .seçtikten hesabı seçersin

sonra hesabın şifresini 12345 yapayım diye sorar ?

oklersen 

şifren artık 12345 

Gönderildi : 04/06/2010 23:24

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarı local adminde açıp domainden çıkartın ve bilgisayarı domaine yeniden katın. Hesap sunucu üzerinde kilitli olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle bilgisayarı açmaya çalıştığınızda aldığınız hata mesajını iletir misiniz?

Öneriniz işe yaradı, çok teşekkür ederim. Lütfen herkes kusura bakmasın çok acil bir konu açma ihtiyacı doğdu tarafımdan ve başlığı çok önemli olarak attım. Pc'de şirketin rapor aldığı ve networkten yönettiğim bazı programlar ve paylaşımlar vardı. Herkes bir anda programlara ve paylaşımlara ulaşılamaz hale gelince biraz afalladık, personelin giriş çıkış programıda mevcut pc'imde. O sıra birisi geldi acilen rapor çıkması gerekiyor dedi, 🙂 fakat pc logon olmayınca ne yapacağımı şaşırdım. Bu siteyi çok seviyorum, çünkü konuyu açtığım gibi 5 dk içinde cevap geldi ve diğer cevap yazan arkadaşlarada çok teşekkür ederim....

Saygılarımla.

Gönderildi : 05/06/2010 17:09

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Geçmiş olsun. Ama kritik uygulamaların PC de değil, hele ki personel giriş çıkışların; sunucu üzerinde olması daha sağlıklı olur. Bence bir yeniden düşünün !

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/06/2010 00:08

Paylaş: