PC şifreyi kabul et...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

PC şifreyi kabul etmiyor_Cok Onemli  

  RSS
Mert Sert
(@MertSert)
Üye

Herkese merheba :


Network Clienttaki PC şifreyi kabul etmiyor. Win Update yaparken kurulum esnasına Live Messenger/ı açmaya çalıştım. O sıra MSN kilitlendi. Update işlemi devam ediyordu. 26 taneden 24. update yüklenirken bu sorun gerçekleşti. Bekledim ama fayda etmedi. PC'yi PS düğmesinden kapatıp açtım. Fakat logon sırasında doğru şifreyi kabul etmiyor. Çok önemli bilgilerim var PC'de. Active Directory Users and Computers>dan şifre sıfırlama yaptım, nafile işe yaramıyor. Client Administratorda açılıyor ama. Ne yapmalıyım.


Saygılar.....


 

Alıntı
Gönderildi : 04/06/2010 19:14
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Local adminle açılıyorsa, diğer profildeki verilere C\' nin altından erişebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 19:26
Mert Sert
(@MertSert)
Üye

Tşk ederim evet erişiyorum. Fakat verileri kurtarmak yerine şu anki çalışır vaziyette açmak istiyorum . Herseyi bastan kurmak saatlerimi alır.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 19:31
Kaan Tekkol
(@kaantekkol)
Üye

Bilgisayarı local adminde açıp domainden çıkartın ve bilgisayarı domaine yeniden katın. Hesap sunucu üzerinde kilitli olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle bilgisayarı açmaya çalıştığınızda aldığınız hata mesajını iletir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 20:18
selim tanrıkulu
(@selimtanrikulu)
Üye

Merhaba,


şifrenizi ilk olarak kullanıcı adı yazan yerde yazıp doğru olarak geldiğinden emin olun. Local olarak oturum açıp güncelleştirmeleri tekrar yüklemeyi deneyin... En kötü sistem geri yüklemeyi denersiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 20:28
 Anonim

Passware firmasının şifre resetleme araçları mevcut

 cdyi takıyorsun windows kurulum ekranlarından sonra sistem açılıyor

 işletim sistemi vs .seçtikten hesabı seçersin

sonra hesabın şifresini 12345 yapayım diye sorar ?

oklersen 

 şifren artık 12345 

  

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 23:24
Mert Sert
(@MertSert)
Üye

[quote user="mavituna"]Bilgisayarı local adminde açıp domainden çıkartın ve bilgisayarı domaine yeniden katın. Hesap sunucu üzerinde kilitli olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle bilgisayarı açmaya çalıştığınızda aldığınız hata mesajını iletir misiniz?[/quote]


Öneriniz işe yaradı, çok teşekkür ederim. Lütfen herkes kusura bakmasın çok acil bir konu açma ihtiyacı doğdu tarafımdan ve başlığı çok önemli olarak attım. Pc'de şirketin rapor aldığı ve networkten yönettiğim bazı programlar ve paylaşımlar vardı. Herkes bir anda programlara ve paylaşımlara ulaşılamaz hale gelince biraz afalladık, personelin giriş çıkış programıda mevcut pc'imde. O sıra birisi geldi acilen rapor çıkması gerekiyor dedi, 🙂 fakat pc logon olmayınca ne yapacağımı şaşırdım. Bu siteyi çok seviyorum, çünkü konuyu açtığım gibi 5 dk içinde cevap geldi ve diğer cevap yazan arkadaşlarada çok teşekkür ederim....


Saygılarımla.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 17:09
Kaan Tekkol
(@kaantekkol)
Üye

Geçmiş olsun. Ama kritik uygulamaların PC de değil, hele ki personel giriş çıkışların; sunucu üzerinde olması daha sağlıklı olur. Bence bir yeniden düşünün !


İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2010 00:08
Paylaş: