Forum

bilgisayar ismi değ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayar ismi değiştirme yardım

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,924 Görüntüleme
 zeki
(@zeki)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba network kablosunu takmadan bilgisayarın ismini değiştirmenin bi yolu varmı..biraz cahaletli bi soru oldu ama aklıma bir an bişey gelmedi anlayışınız için saolun.

aynı isimde başka bir pc kurulu aktif çalışıyor isimler çakışacak.o pcnin imajını başka bir pcye attıgım için boyle bi ihtiyacım var.yada o pcyi kabloyu çıkartmadan uzaktan etkilenmeyecek duruma nasıl alabilrm.

local adminle değiştiremiyorum.şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 31/05/2010 21:31

(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member

kabloyu takmayarak domainde oturum açın ardından ismi değiştirin.

Gönderildi : 01/06/2010 00:51

(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member

İsmi değişecek pc'yi, network'e dahil etmeden domainde oturum açarsanız istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 01/06/2010 17:03

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Ek bilgi olsun diyerek :

Eğer bir bilgisayarın image 'ını alıp aynı ağda biyere kullanacaksanız bunu sysprep uygulamasını kullanmanızı öneririm.Bilgisayar açılırken gerekli olan bilgileri kendiniz girersiniz.Detaylı bilgi aşşağıdaki linkde mevcut.

http://support.microsoft.com/kb/298491/tr

Gönderildi : 08/06/2010 16:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Acronis ile imajını aldıysanız, restore ederken SID değiştirme tikini işaretleyinki, aynı imajdan olan ismi değişse dahi sid'si aynı olanlar çaıkşmasın. Ya da kurulum sonrası microsoftun küçük bir patchi olan newsid programını kurup,sid değişikliği yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/06/2010 13:32

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Kopyalanan pc'de Local Admin ile login olduktan sonra domainden çıkartın (domain'den çıkarma işleminde Kullanıcıadı -şifre boş geçilebilir). Daha sonra bilgisayarı resetlemeden ismini değiştirin ve resetleyin.

Daha sonra Local Admin ile girerek bilgisayar'ı tekrardan domaine dahil edebilirsiniz.

Edit : Domain'den çıkartma ve isim değiştirme için ağ kablosunun takılı olması gerekmez

Gönderildi : 10/06/2010 13:43

zeki
(@zeki)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhba network kablosunu takmadn domainde yetkili olarak oturum açsak bile değiştirmeye izin vermediği için sıkıntı oldu..

SID change ederk restore etmiştim.

Abdullah beyin yöntemi aklıma geldi buraya girdim aynısını yazmış sağolsun çözümü budur.cevaplar için teşekkürler

Gönderildi : 12/06/2010 01:45

(@OsmanKARA)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhabalar Uğur Bey,

Acronis ile ilgili belirttiğiniz yerin ekran görüntüsünü ekleyebilir misiniz?

Bir de Acronis ile aldığımız image ı diğer pclere basarken sysprep dışında başlangıçta isim değiştirme özelliği var mı? (Acronis Snap Deploy) 

Saygılar, İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 17/12/2013 11:49

Paylaş: