Bildirimler
Hepsini Temizle

yetki problemi  

  RSS
 Anonim

merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım herkese öncelikle merhaba bi sorun var bilmiyorum daha önce karşılastınızmı domain ortamında domain admin yetkisine sahibim düne kadar hiçbir problem yoktu ama şimdi sistem saatini bilgisayar ismini bile değiştiremiyorum izinlere baktım sorun yok gibi baska nerden olabilir sizece

Alıntı
Gönderildi : 18/05/2010 16:25
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


Sistemde UAC teknolojisi aktif durumda mı?

.nu
{
display:inline;
}

User Account Control

Kullanıcı Hesabı Denetimi ne yapar?

UAC, bir yöneticinin kullanıcılar arasında geçiş yapmasına, oturumu kapatmasına veya Farklı çalıştır komutunu kullanmasına gerek kalmadan, yönetici dışındaki bir kullanıcı oturumunda kimlik bilgilerini girerek belirli yönetim görevlerini gerçekleştirmesine olanak verir.


UAC ayrıca, "sistem genelinde" değişiklik yapacak uygulamaların, bu uygulamalar yöneticinin kendi kullanıcı oturumunda olsa da çalıştırılmasına olanak tanımadan önce özellikle onaylanmasını gerektirebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/05/2010 16:32
 Anonim

hayır aktif değil diğer arkadaslarla izinleri karsılastırıyorum bire bir aynı ama ben normal bir client gibiyim domain de

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/05/2010 18:16
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Local adminle oturup açtığınızda durum nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2010 17:31
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,


AD'de kullanıcınızın properties kısmında members kısmında domain admins grubuna üyemisiniz. Kontrol ediniz, bu yetkiyi kaldırıp tekrar verin. Nasıl olduğunu bulmaznı için ise logları ve daha önceden audit policy açıksa audit logları kontrol ediniz.


Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/05/2010 02:52
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Kullanıcınızın member of kısmında primary group'un karşısında ne var? Gruplardan domain admins'i tıklayın sonra primary group'u tıklayın oturumunuzu kapatıp açınca sorun düzelmeli.


İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/05/2010 03:11
Baran
(@Baran)
Üye

Bilgisayarınızda virüs olmadığından emin misiniz? Başka bir clientte kendi kullanıcınızla log in olup kontrolünü gerçekleştirdiniz mi?


 İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/05/2010 13:46
Paylaş: