Forum

yetki problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

yetki problemi

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım herkese öncelikle merhaba bi sorun var bilmiyorum daha önce karşılastınızmı domain ortamında domain admin yetkisine sahibim düne kadar hiçbir problem yoktu ama şimdi sistem saatini bilgisayar ismini bile değiştiremiyorum izinlere baktım sorun yok gibi baska nerden olabilir sizece

Gönderildi : 18/05/2010 16:25

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Sistemde UAC teknolojisi aktif durumda mı?

.nu
{
display:inline;
}

User Account Control

Kullanıcı Hesabı Denetimi ne yapar?

UAC, bir yöneticinin kullanıcılar arasında geçiş yapmasına, oturumu kapatmasına veya Farklı çalıştır komutunu kullanmasına gerek kalmadan, yönetici dışındaki bir kullanıcı oturumunda kimlik bilgilerini girerek belirli yönetim görevlerini gerçekleştirmesine olanak verir.

UAC ayrıca, "sistem genelinde" değişiklik yapacak uygulamaların, bu uygulamalar yöneticinin kendi kullanıcı oturumunda olsa da çalıştırılmasına olanak tanımadan önce özellikle onaylanmasını gerektirebilir.

Gönderildi : 18/05/2010 16:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hayır aktif değil diğer arkadaslarla izinleri karsılastırıyorum bire bir aynı ama ben normal bir client gibiyim domain de

Gönderildi : 18/05/2010 18:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Local adminle oturup açtığınızda durum nedir?

Gönderildi : 19/05/2010 17:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

AD'de kullanıcınızın properties kısmında members kısmında domain admins grubuna üyemisiniz. Kontrol ediniz, bu yetkiyi kaldırıp tekrar verin. Nasıl olduğunu bulmaznı için ise logları ve daha önceden audit policy açıksa audit logları kontrol ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/05/2010 02:52

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Kullanıcınızın member of kısmında primary group'un karşısında ne var? Gruplardan domain admins'i tıklayın sonra primary group'u tıklayın oturumunuzu kapatıp açınca sorun düzelmeli.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/05/2010 03:11

(@Baran)
Gönderiler: 5
Active Member

Bilgisayarınızda virüs olmadığından emin misiniz? Başka bir clientte kendi kullanıcınızla log in olup kontrolünü gerçekleştirdiniz mi?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/05/2010 13:46

Paylaş: