Forum

Windows 7 Ağda Yava...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Ağda Yavaş Çalışıyor

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
854 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Firma içindeki notebookların 2 tanesinde windows 7 home premium x64 var. Windows xp yüklü bir makinaya Z sürücüsü olarak map olmuş durumdalar. Map'te RESIM isminde bir klasör var ve içinde 19000 tane resim var.Resimlerin en büyüğü 290 kb. çözünürlükleri ise 640x480. RESIM klasörüne girdiğimde çok yavaş açılıyor. Listele yaptım yine aynı tüm görünüm türlerini denedim yine olmadı. Xp yüklü kullanıcılar networkteki resim klasörüne rahatça girip çıkıyor sorun yok ama win7 yüklü olanlar her defasında "öğeler için aranıyor" diyor ve resimleri saymaya başlıyor. Map'ten değilde resim klasörünün masaüstüne kısayolunu atarak denedim olmadı. Internette bir sitede windows özelliklerinde uzak dosyaları sıkıştır özelliğini kaldır demişlerdi onuda yaptım sorun yine aynı bunu nasıl çözebilirim?

Gönderildi : 18/05/2010 15:25

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Firma içindeki notebookların 2 tanesinde windows 7 home premium x64 var. Windows xp yüklü bir makinaya Z sürücüsü olarak map olmuş durumdalar. Map'te RESIM isminde bir klasör var ve içinde 19000 tane resim var.Resimlerin en büyüğü 290 kb. çözünürlükleri ise 640x480. RESIM klasörüne girdiğimde çok yavaş açılıyor. Listele yaptım yine aynı tüm görünüm türlerini denedim yine olmadı. Xp yüklü kullanıcılar networkteki resim klasörüne rahatça girip çıkıyor sorun yok ama win7 yüklü olanlar her defasında "öğeler için aranıyor" diyor ve resimleri saymaya başlıyor. Map'ten değilde resim klasörünün masaüstüne kısayolunu atarak denedim olmadı. Internette bir sitede windows özelliklerinde uzak dosyaları sıkıştır özelliğini kaldır demişlerdi onuda yaptım sorun yine aynı bunu nasıl çözebilirim?

Merhabalar,

Aşağıdakileri bir dener misiniz?

Right Click in the Explorer Details View --> Select Grouping --> Disable (network paylaşımı açtığınızda)

[img] [/img]

http://www.sevenforums.com/tutorials/3952-file-folder-arrangement-group-sort-stack.html

Gönderildi : 18/05/2010 16:38

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gruplama seçeneğinide yok olarak işaretlemiştim zaten o da olmadı.Sadece ad'a göre sıralı o kadar.

Gönderildi : 18/05/2010 19:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bunun pek çok nedeni olabilir

1 - AV yazılımı

2 - nero yüklü olması

3 - w7 network kart driver vb

4 - .....

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2010 03:19

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam 2 makinaya da format attım win7 otomatik olarak ethernet kartını tanıyor.Bu şekilde de yavaş. sitesinden driver indirdim yine yavaş. Hatta Bios update yaptım yine aynı. Bende başka bir makinaya win7 yükledim onda daha hızlı çalıştı. Xp' nin paylaşımından dosya okurken sorun çıkıyor belli ki. Ama paylaşım ve güvenlik "Everyone" full olarak işaretli. Çözemedim gitti ya

Gönderildi : 20/05/2010 16:38

(@FatihSabanKAYA)
Gönderiler: 92
Estimable Member

1-    2 makinenin konfigürasyonlarıda aynımı?

2-     başka bir pc de bir klasorü paylaşıma açıp onda denediz mi?yine aynı şekilde yavaşlık söz konusu oluyor mu?

Gönderildi : 20/05/2010 19:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu klasörü arama indexlemeden çıkarmayı deneyin.

Ayrıca resim
önizlemeyi muhakkak kapat.

Ayrıca Hakan Beyin dediği gibi.

Güvenlik yzılımına bu klasör için exceptin verip DENEYİN sadece (sadece X klasörü altındaki .jpg ler gibi göre özelleştirin)

birde Nero Picasa vs. resim indexleme programlarınıda kontrol edin.

Gönderildi : 22/05/2010 16:47

(@EyupKaynak)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Ethernet katının Driver,güvenlik duvarını ve anti virüs yazılımında gerek kontrolleri yaptın mı bende aynı şekilde bir yavaşlık vardı düzeldi komutları çalıştırdıktan sonra

Gönderildi : 09/10/2012 14:23

Paylaş: