Forum

Windows 7 C$ paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 C$ paylaşımının otomatik açık gelmesi ve ağdan erişimi hakkında

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,172 Görüntüleme
(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Windows 7 kurduğum pclerde otomatik olarak C$ ve D$  paylaşımı açık oluyor ve hatta \\pcadi\c$ deyince direk c'ye erişebiliyorum. 

Bilgisayarım-Sağ tuş-Yönet-Paylaşılan Klasörler-Paylaşımlar'a girince bu otomatik paylaşımları görüyorum.

C$'ın Açıklamasında "default share" yazıyor. Neyse sağ tıklayıp paylaşımı durdur dediğimde de şu uyarıyı yapıyor;

" Bu paylaşım yalnızca yönetim işleri için oluşturuldu. Sunucu hizmeti durdurulup yeniden başlatıldığında ya da bilgisayar yeniden başlatıldığında paylaşım yenien görünür. C$ paylaşımını gerçekten durdurmak istiyor musunuz? "

Evet diyorum ve reset attığımda tekrar paylaşım açılıyor.

Ağ ve Paylaşım Merkezi'nden Dosya ve yazıcı paylaşımını kapat dediğimde de hiçbir klasöre erişilemiyor. Oysa ben sadece paylaştığım klasöre erişilsin istiyorum.

Malesef beceremedim. C'ye izinsiz erişimi nasıl kapatabilirim ve aynı zamanda istediğim klasöre de paylaşımı açabilirim.

Gönderildi : 06/04/2010 21:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam,  start-run-regedit = HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Shares\ dizinine geçin, sağ taraftaki default sharinglerde istediğiniz default share'e sağ click, delete yapın, restart edin.

Gönderildi : 06/04/2010 22:12

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Günaydın,
dediğiniz yere baktığımda,
print$
ve
Samsung CLP-300 Series'i görüyorum.
C ve D'yi göremiyorum malesef.
Şimdi regediti biraz kurcalayayım bakalım belki başka biryerdedir.

Gönderildi : 07/04/2010 12:00

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Windows 7 kullanıpta aynı sıkıntısı olan ve çözen bir yokmudur? windows 7 kullanıyorsanız bir kontrol edermisiniz sizin c sürücünüze de \\bilgisayaradi\c$ ile ulaşılabiliyor mu?

Gönderildi : 07/04/2010 18:06

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ÇÖZDÜM:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanServer\Parameters

altına AutoShareWks ikili değeri oluşturup değerini 0 yapınca oluyor. Reset attıktan sonra c$ d$ e$ otomatik paylaşımları kalkıyor.

Gönderildi : 07/04/2010 18:17

(@cozumpark)

Selam, ben oradan kapatmıştım fakat tekrar bi bakayım, işletim sisteminin tam sürümü neydi?

Gönderildi : 07/04/2010 18:19

(@cozumpark)

yes, ben de şimdi aynı şekilde çözdüm sana yazıyodum 🙂

Gönderildi : 07/04/2010 18:28

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

win7 ultimate.

Gönderildi : 07/04/2010 18:47