Forum

Vista Login Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Login Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
329 Görüntüleme
(@ahmetadbay)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Şirkete  aldığımız  yeni bir diz  üstü  bilgisayar'da  yüklü  olan Win. Vista Starter'i  Business Edition'a  yükselterek  domain ortamina  dahil ettim fakat laptop login olurken doğrulama  yapamıyor ve şu hatayı alıyorum

""the system could not log you on Verify on your user name and domain are correct and then type your password again. Letters in passwords must be typed using the  correct case Verify that Caps Lock is off

1) Domanin   adı dogru

2) Kullanıcı adı dogru  (domaine dahil  baska account ile de  giremiyorum)

3) server 2003 Small Business Edition  kullanıyorum

4) Caps Lock kapalı

Not:  Wireless'i  kapatarak girince   login oluyor

Yardımlarınız  için şimdiden  teşekkürler. 

Gönderildi : 06/04/2010 13:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Kullanıcı hesabı lock olmadı ise eğer aynı sorun başıma gelmişti.

Sistemi domaine terkrardan join edin.Bu arada imaja geri dönme geçmişe dönme gibi bir işlem yaptınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2010 13:47

(@ahmetadbay)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza  bey  hesap aktif durumda,  domaine  dahil etmek sorun değilde  20  gb   maili var onu configure  etmek  işime gelmiyor, geçmişe  geri donme gibi bir işlem yapmadım .

Gönderildi : 06/04/2010 14:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Domainden çıkarıp alınca profil aynı kalacak bir şey ayarlamaya gerek yok.Yani uğraştırmayacak sizi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2010 14:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba, makinede domaine değil locale administrator kullanıcısı ile logon olun, Rıza arkadaşımın dediğini yapmadan önce Wireless driverını kaldırın, sisteminizi tahmin edebiliyorum, isim vermiyorum, gidip kendi sitesinden drıverı çekin cddekiyle kurmayın. wireless'ı eski haline getirdikten sonra, DNS ve active directorydeki kullanıcıya ve bilgisayara ait olan kayıtları silin, bilgisayarda ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın, bilgisayarı domainden çıkarıp, tekrar içeri alın, AD 'deki kullanıcı şifresin resetleyin, mümkünse complex bir password kullanın ve herkes için password expire süresi yoksa bunun için de bir polic yazıp herkesin belli bir süre sonra passwordünü değiştirmesini sağlayın.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 06/04/2010 14:42

Paylaş: