Forum

Win Xp Pro - Autode...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Xp Pro - Autodesk ürününde hesaplama sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Win Xp Pro-Sp3 yüklü bilgisayar, yerel ağda çalışıyor ve server2003 etki alanında.

Program kurma kısıtlaması olan policy var.

Autodesk Mechanical kurulu bilgisayarda, Admin oturumunda programın Calculating  fonksiyonu çalışıyor.

User oturumunda, bu fonksiyon çalışmıyor.

İlgili user'i, policy dışı bırakıyorum ( users klasörüne alıyorum act directory'den) sorun devam ediyor.

İlgili ser adıyla kullanıcı hesabı oluşturuyorum bilgisayarda, yetkilendirmeye de Administrator diyorum. Sorun yine devam ediyor.

Programı sil baştan tüm fonksiyonları ile User oturumunda kurdum, sorun devam ediyor.

Bu şartlarda ne yapmamı önerirsiniz.

Gönderildi : 24/03/2010 19:37

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Mevcut kullanıcı profilini yedek aldıktan sonra silin. Daha sonra yeniden kullanıcıyı lokal admin olarak ekleyip bu şekilde profil oluşturun. Profil lokal admin durumunda iken Autocad kurulumunuzu yapın son olarak kullanıcıyı lokal adminden normal user seviyesine çekip uygulamak istediğiniz policy uygulayıp deneyiniz.

Gönderildi : 26/03/2010 03:00

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcut kullanıcı profilini yedek aldıktan sonra silin. Daha sonra yeniden kullanıcıyı lokal admin olarak ekleyip bu şekilde profil oluşturun. Profil lokal admin durumunda iken Autocad kurulumunuzu yapın son olarak kullanıcıyı lokal adminden normal user seviyesine çekip uygulamak istediğiniz policy uygulayıp deneyiniz.

Rafet bey yanıt için teşekkürler.

Çok garip bir durum aslında. Autodesk'i aradık teknik destek için, programı tekrar kaldırın ve kurun
dediler.

Bilgisayardaki kullanıcı hesabını Admin olarak ayarladım ve Autodesk Inventor Suite yazılımını tümüyle kaldırdım.

Sonra aynı oturumda tekrar kurulum yaptım ve fonksiyon çalıştı.

Ancak bugun bilgisayarı kullanan kişi tekrar aradı ve yine bu fonksiyonu çalıştıramadığı söyledi.

Restart edip denemesini istedim, yaptı ancak fonksiyon şu anda yine çalışmıyor.

Gönderildi : 30/03/2010 18:12

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kullanıcı halen lokal admin mi ? Bu şekildeyken mi hata alıyorsunuz ? Birde loglarda hata raporu var mı bir kontrol edip bizimle paylaşır mısınız ?

Gönderildi : 30/03/2010 20:14

Paylaş: