Forum

termınalde varsayıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

termınalde varsayılan yazıcı hakkında

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@FaikOZCAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Win2003 AD kurulu sistemimde kullanmış olduğum program her gonderim yaptığımda varsayılan yazıcıyı değiştiriyor. Sonradan dökum yada herhangi bir işlem yapmak istediğim de yazıcıyı değiştirmek zorunda kalıyorum. Yazıcı script kullanarak çözüme ulaştım. Script yardımı ile oluşturduğum uygulamayı zamanlandırılmış görevlerde çalıştırıyorum. Domain sunucu tarafından varsayılan yazıcıyı sabitleme gibi bir imkanım var mı? Yada zamanlandırılmış görev kullanmadan çölzebilme imkanım varmı?

Kullanılan program içerisinde gömülü bir komut olduğu için bu işlemi gerçekleştiriyor. Yazılamada müdahale etme yetkim yok. Hergün normal dokum alınacağı zaman yazıcı yanlış seçildiğinden dolayı faturalari iptal etmek zorunda kalıyorum. Bu konu ile ilgili forumda da araştırma yaptım. Ama scrip dışında soruna çözüm bulamadım.  Sorunun çözümü için yardımınızı rica etmekteyim. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/03/2010 04:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Terminal server mı kullanıyorsunuz? Clientlar da mı yüklü yazıcılar yoksa ortamda print server var mı?

Gönderildi : 06/03/2010 04:42

(@FaikOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Clientlerın kendısınde yuklu hocam yazıcıcalar.

ortak kullanılan network prınterlerımde var .

dıger termınal uzerınden kullanılan prınterlerde mevcut  

termınal server kullanmıyorum 

Gönderildi : 06/03/2010 17:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Kullandığınız program nedir?

Gönderildi : 06/03/2010 17:52

(@FaikOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam kullanmış olduğum Program avicenna hybs

Gönderildi : 08/03/2010 23:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Programdan çıktı alacağınız yazıcıları varsayılan yapınca sorun gideriliyor sanırım. Bir clientta kaç adet printer var ki? Varsa da çıktı alırken ilgili printera çıkıt alrak sorun giderilebilir ya da tek printer yapılarak.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/03/2010 18:01

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Local Makinandaki Varsayılan Yazıcı neyse TS de o yazıcı varsayılan gelir. Kendi makinanda istediğin yazıcıyı varsayılan yapıp denermisin

Gönderildi : 03/04/2010 23:47

Paylaş: