Forum

Terminal pc kendı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal pc kendı yazıcına gırıs ıznı ıstemesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@FaikOZCAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows 2003 ad kurulu sıstemımde terminalime ayarlamaları yapıp sınırlı kullanıcıya dusuruyorum fakat tum ızınlerı vermeme ragmen kendı yazısına verı gondermeye calıstıgımda bana kendı yazıcısına kullanıcı ısmı ve parola soruyor
kullanıdıgım yazılım dos uzerınden sender mantıgı ıle gonderım yapıyor bır nevı dos programı gıbı fakat kullanıcı hesabını admin yaptıgımda ıse sorunsuz yazıcı calısıyor boyle bır sorunum var yardımlarını beklıyorum yazıcıya tum yetkılerı verdım

Gönderildi : 05/03/2010 04:03

(@FaikOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu arada eklemeyı unuttum termınallerımde xp pro kurulu

Gönderildi : 05/03/2010 04:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

merhaba

bu yazısı istemci makinede tanımlı değil mi ? yani terminal server uygulmaması yok ortamda.

ilgili yazıcı üzerindeki security ayarlarında kullanıcı için print izni vermeniz yeterli , eğer buna rağmen soruyor ise yazılım firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2010 13:02

(@FaikOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam yazıcı clıent makınede yuklu termınal server kullanmıyorum normalde wındows uzerınden gonderı yaparken sorun yok gonderıyor. termınalın kendısıne baglı yazıcı . yazıcıya everyone tam yetkı verdım hatta kendı kullanıcısınıda  tam yetkılendırdım  dos ekranından prınt dedıgımde benden halen kullanıcı ısmı soruyor

Gönderildi : 05/03/2010 14:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

bir ekran görüntüsü alabilirmiyiz ki sorun muhtemel dediğim gibi yazılımsal ve bunun için üretici ile görüşmelisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2010 16:43

Paylaş: