Forum

ağ bağlantısı ve xp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ bağlantısı ve xp sorunu acil yardım istiyorum!!!!

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@selimkucuk)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bu sabahtan beri bilgisayarım internet erişimini sınırlı ağ bağlantısı olarak gösteriyor bu sorunu nasıl düzelte bilirim.

Birde xp işletim sistemim 'Windows,yerel saklanan profili yükleyemiyor.Hasar görmüş profil veya yetersi güvenlik hakları buna sebep olabilir.Bu sorun dewam ederse ağ yöneticinizle irtibata geçin.' diye açılışta bi percere çıkıyor bunun anlamı nedir nasıl düzeltilir.?????

Gönderildi : 28/02/2010 17:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Ortam da bir Dhcp sunucu var mı ? 

Profil sorunu ağ bağlantısında problem yaşadıktan sonra mı oldu?

Bu soruları yanıtlayabilir misiniz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 28/02/2010 18:25

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Sınırlı ağ bağlantısı demesinin birden fazla sebebi olabilir.Öncelikle modeminizi kontrol ediniz.Modem'inizi fişten cıkarıp birkaç dakika bekleyip tekrar takınız.Olmama gibi bir durumda; Aygıt yöneticisinden bahsi geçen aygıt'ın sürücüsünü kaldırıp tekrar kurunuz.Kablolamanızda bir problem olabilir, ethernet kartınızda problem olabilir, IP 'leri el ile verdiyseniz olabilir..bunların hepsini değerlendirirseniz sonuca ulaşırsınız.

Diğer problem için ise; bilgisayarı geçici bir profil acıp  başlat > çalıştır > repair yazın. Karşınıza açılan ekranda Ntuser dosyasını kopyalayıp; Document and settings altında bulunan hata veren kullanıcının içerisine yapıştırın.Sorununuz cozulecektir.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/02/2010 18:28

(@selimkucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dhcp sunucu yok

ewt profil sorunu ağ sonundan sonra  bilgisayarı açtığımda gerçekleşti

Gönderildi : 28/02/2010 18:31

(@selimkucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tayfun Değer bey  ikinci bir kullanıcı oluşturdum yalnız repair klasörü içinde Ntuser dosyasını bulamadım

Gönderildi : 28/02/2010 18:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

dhcp sunucu yok

ewt profil sorunu ağ sonundan sonra  bilgisayarı açtığımda gerçekleşti

Peki bu bilgisayarın ip yapılandırma bilgilerini kontrol ettiniz mi ?

Eğer ortamda bir dhcp sunucu yoksa istemcilere statik ip tanımlanmış olması gerekiyor, istemcinin ip bilgileri silinmiş olabilir.

İstemcinin network kartını disable ve daha sonra enable konuma  getirin , switch ve modem cihazlarınızı kapatıp açın.

Sisteminizde gezgin kullanıcı profili yapılandırdığınız  mı ? Profil hatasını bundan vermiş olabilir.

kolay Gelsin

Gönderildi : 28/02/2010 19:00

(@selimkucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Haydar bey yanlış bilgi vermişim ortamda dhcp sunucu bulunmaktadır.

Birde ''Sisteminizde gezgin kullanıcı profili yapılandırdığınız  mı?'' derken neyi kastettiniz...

Gönderildi : 28/02/2010 19:17

(@selimkucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

profil sorunu çözümlenmiştir.ağ sorunuda çözümlenince sizleri haberdar ederim

Gönderildi : 28/02/2010 19:47

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Eğer banner linkini kaldırmaz iseniz üyeliğiniz silinecektir, forum kurallarını okumanızı rica ederiz.

"Acil Yardım" vb. başlıklı sorulara yanıt verilmemesini de üyelerimizden rica ediyorum.

Gönderildi : 28/02/2010 19:53

Paylaş: