Forum

xp de oluşturduğum ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp de oluşturduğum klasörlerin silinmemesini ve herkesin erişmemesini istiyorum nasıl yapabilirim?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
319 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

xp de oluşturduğum klasörlerin silinmemesini ve herkesin erişmemesini istiyorum nasıl yapabilirim?

arkadaşlar kısaca aslında klasörü şifrelemek istiyorum sisizn önerdiğiniz güvenilir bir program var mıdır? tavsiye edebilirmisiniz.

Gönderildi : 22/01/2010 18:55

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Xp üzerindeki klasöre herkes erişecekse şifrelemeye gerek yok Everyone yetkisini read only (sadece okuma) olarak verin sadece dosyaları okuyabilir ve silemez.

Gönderildi : 22/01/2010 19:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Xp üzerindeki klasöre herkes erişecekse şifrelemeye gerek yok Everyone yetkisini read only (sadece okuma) olarak verin sadece dosyaları okuyabilir ve silemez.

sanırım hiç okumadan cevap vermişsiniz beyfendi benim ne yapmak istediğimi yeniden okursanız anlayabilirsiniz

Gönderildi : 22/01/2010 20:39

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sn.Yildizfh,

Sorunuzu okudum bu konudan emin olabilirsiniz.(Hiç okumadan nasıl yanıt verilir ben henüz bunu başarmış birini görmedim 🙂 ) Fakat ilk cümleniz ile ikinci cümleniz aslında birbirine ters ve anlatımda eksiklik var.(Ya da ben anladığım gibi cevapladım.)

1. Herkese açıp sadece okumasını istiyor ve silmesini istemiyorsanız xp üzerinde benim size bahsettiğim yöntem geçerlidir.

2. Yok siz ben herkese açayım ama belirli bir şifre ile giriş yapsın diyorsanız o zaman da 3.party bir yazılım kullanmaları gerekiyor. (Dikkat edin burada herkes yok şifreyi bilenler olabilir...) (Bunu daha da genişletmek mümkün yani dosyayı şifreyle açsın ama silemesin, okusun ama değiştiremesin, mail atamasın, kopyalayamasın, dosya niteliğini değiştiremesin, print alamasın v.s.)

Bunu düşünerek sorunuzu yanıtladım. Mesut Bey'in önerisine de bir bakın yinede işinizi görmüyorsa tekrar yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 23/01/2010 04:40

Paylaş: