Forum

XP'de Parolayı Kayd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP'de Parolayı Kaydet user-pass sorunu ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@askinkaymaz)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

XP Prof. larda networkte bulunan diğer bir bilgisayar paylasımına baglanırken sordugu user-pass u girip "Parolayı Kaydet" dedigimizde bir daha bu paylasım icin user-pass sormuyor bildiginiz uzere. Simdi 2 sorum var bu konu ile ilgili;

1- XP Home da bu islem otomatik nasil yapılabilir?. Home da parolayı kaydet yok bildiginiz uzere ( bunun icin net use ile map yapabiliyorum ve bunu startup a koyuyorum, fakat baska cozumu var mıdır acaba?)

2- XP Pro da bir kez parolayı kaydet dedik ama sonra artık hatırlalamamasını nasıl saglarız ?

bilgi verecek arkadaslara tesekkurler

Gönderildi : 20/01/2010 01:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

1-xp home doğası gereği kaydedmez.Net use tek yol.Home editionu domaine alma ile ilgili bir durum var ama microsoft tarafından desteklenmez.Sorun çıkarır.

2-O bilgisayarda parolayı kaydederseniz sıfırlamak hatırladığını yok etmek için denetim masasına girin orada admin bi hesapla login olun şifre isteyince netpassport hesaplarında orada hatırladığı bağlantıları silin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/01/2010 02:32

(@serkanalan)
Gönderiler: 8
Active Member

eğer  probleminizi yanlış anlamadıysam çözüm için:

run a--------> control keymgr.dll yazdığınızda save edilmiş passwordlar ve user accountlar gelicektir.burdan istediğinizi remove edebilirsiniz.yararlı olması dileğiyle

Gönderildi : 20/01/2010 15:33

(@askinkaymaz)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

cok tesekkur ederim. aradigim sey buydu.

Gönderildi : 21/01/2010 21:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2010 01:11

Paylaş: