XP'de Parolayı Kayd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP'de Parolayı Kaydet user-pass sorunu ?  

RSS
askinkaymaz
(@askinkaymaz)
Üye

Merhaba,

XP Prof. larda networkte bulunan diğer bir bilgisayar paylasımına baglanırken sordugu user-pass u girip "Parolayı Kaydet" dedigimizde bir daha bu paylasım icin user-pass sormuyor bildiginiz uzere. Simdi 2 sorum var bu konu ile ilgili;

1- XP Home da bu islem otomatik nasil yapılabilir?. Home da parolayı kaydet yok bildiginiz uzere ( bunun icin net use ile map yapabiliyorum ve bunu startup a koyuyorum, fakat baska cozumu var mıdır acaba?)

2- XP Pro da bir kez parolayı kaydet dedik ama sonra artık hatırlalamamasını nasıl saglarız ?

bilgi verecek arkadaslara tesekkurler

Alıntı
Gönderildi : 20/01/2010 00:50
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

MErhaba,

1-xp home doğası gereği kaydedmez.Net use tek yol.Home editionu domaine alma ile ilgili bir durum var ama microsoft tarafından desteklenmez.Sorun çıkarır.

2-O bilgisayarda parolayı kaydederseniz sıfırlamak hatırladığını yok etmek için denetim masasına girin orada admin bi hesapla login olun şifre isteyince netpassport hesaplarında orada hatırladığı bağlantıları silin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2010 01:32
serkan alan
(@serkanalan)
Üye

eğer  probleminizi yanlış anlamadıysam çözüm için:

run a--------> control keymgr.dll yazdığınızda save edilmiş passwordlar ve user accountlar gelicektir.burdan istediğinizi remove edebilirsiniz.yararlı olması dileğiyle

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2010 14:33
askinkaymaz
(@askinkaymaz)
Üye

cok tesekkur ederim. aradigim sey buydu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2010 20:04
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geri bildirim için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/01/2010 00:11
Paylaş: