Forum

Local olarak sosyal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local olarak sosyal sitelerin yasaklanması

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Şöyle bir sorum olacak.Bazı ofislerimize bilgisayar veriyoruz.Fakat internet çıkışları kendi üzerlerinde.

Benim yapmak istediğim ve fikrinizi almak istediğim konu ise şu

Verilen bilgisayarlarda chat programlarını yasaklamak istiyorum.Local GPO'dan yasak koyabilirim.Sosyal içerikli sitelere de girmesin yasağını nasıl koyabilirim.bunun içinde localde birşey yapabilir miyim?

Gönderildi : 06/01/2010 20:42

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Belli başlı birkaç siteyimi engellemek istiyorsunuz yoksa olabildiğince fazla siteyi mi?

Gönderildi : 06/01/2010 21:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Ortamda domain var mı? Policyden msn için exeleri yasaklarsınız, sosyal siteler vs. engellemek ve security için ise firewall almanızı öneririm. Ancak firewall ortamda yoksa host dosyasından siteleri engelleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 07/01/2010 02:25

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Merhaba,

Ortamda domain var mı? Policyden msn için exeleri yasaklarsınız, sosyal siteler vs. engellemek ve security için ise firewall almanızı öneririm. Ancak firewall ortamda yoksa host dosyasından siteleri engelleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

host dosyasını ben sölicektim ama 🙁

Neyse bende detay vereyim 🙂

"c:\windows\system32\drivers\etc\hosts" içerisine girerek engellemek istediğin isteyi ve karşısına 127.0.0.1 i yazarsan ip olarak, her seferinde local ine gelecektir, local de 80. portan bişi çalışıyorsa onu gösterecek aksi taktirde sayfa görüntülenemiyor diyecektir.

İstersen bir uyarı sayfası yapıp ip olarakta ona yönlendirebilirsin, tabi buda işin fantazisi 🙂

Gönderildi : 07/01/2010 03:55

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet host dosyasından yasaklanabiliyor..Malesef firewall yok keşke olsa idi:) O halde sonuç olarak şöyle birşey ortaya çıkıyor.Local olarak chat programların exelerine yasak koyacağız host dosyalarından da siteleri yasaklayacağız.

Fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar 

Gönderildi : 07/01/2010 11:56

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Birşey daha Vista'da bu dosyada değişiklik yapılması gerekiyorsa admin olarak yetki verilmesi gerekiliyor.Yani dosyanın permissionlarında oynama yapıp sonra yapılan değişiklilerden sonra tekrar yetkileri alırsanız hosts dosyası üzerinde değişiklik yapılması da engelleniyor.

Bilgi olarak bunu da ekleyeyim dedim. 

Gönderildi : 07/01/2010 12:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 08/01/2010 01:57

Paylaş: