Forum

Uzaktan Windows 7 K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan Windows 7 Kurulumu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
281 Görüntüleme
(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Nette gezerken bir iki konu dikkatimi çekti, kesin çözüm parktan bunu bilen anlatacak biri çıkar diye bi konu açayım dedim,

Konu ile ilgili olarak bilgi ve birikimi olan kişilerin paylaşımlarını bekliyorum.

Benim anladığım kadarı ile makina kapalı olsa bile siz istediğinizde makinayı açıyorsunuz makina dhcp den ip alıyor ve sonrasında sizin gösterdiğiniz image yi alıp makinaya kuruyor.

Bu işlem network disk in rpm vs gibi konulara bağlı olarak değişiklik göstersede 40gb için ortalama 20-30 dk.

Asıl bomba ise sizin elinizdeki image sadece sistemin image, yani benim notebook dan aldıgınız image yi her notebook pc kurabiliyorsunuz, kurdugunuzda msn miş firefox muş vs vs geliyor...

Driverlar kurulan makinanın driverini alıyor, yani image de her hangi bir driver mevcut değil.

Aynı zamanda bunu yeni bir işletmenin kurumunda da kullanabiliyorsunuz, örneğin bir firma yeni bir ofis açacak izmir ve sisteminde 50 client olacak sizin network alt yapınız bunu kaldırıyor ise 50 clinet a birden aynı anda tek image den sistem kurabiliyorsunuz ve makinaların aynı donanıma sahip olmasına gerek yok.

Benim anladığım kadarı ile böyle bişi ve ben bunun mükembel bişi olduğunu düşünüyorum anladığım gibi birşeyse..

Bu konuda bilgisi olan ve paylaşabilecek olan herkezi paylaşıma davet ediyrum..

Hatta bu konuda WEBCAST yapılması mümkün ise bir webcast talebim var açıkcası..

İyi günler..

Gönderildi : 06/01/2010 17:27

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Bahsettiğiniz olay, Configuration Manager 2007 ve Intel vPro entegrasyonu ile yapılıyor.

İstemcilerin işlemcileri yeni nesil Intel vPro olmak zorunda.

Tabiki süper bir olay ancak maddi olarak ciddi bir yatırım.

Live Webcast biraz zor olur çünkü bu tür işlemleri sanal ortamda kurduğumuz için problem olma ihtimali yüksek. Ama makale neden olmasın 🙂

Gönderildi : 06/01/2010 18:32

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member
Konu başlatıcı

evet maliyetli bişi ama süper hocam ya, görünce dedim ki artık tek kişi 100 makinayı 1-2 saatte kuracak 🙂

Microsoft ta şu aralar bir atak görüyorum, exchange 2010 da süper özellikler mevcut, sata disk ile 4-5 kata varan hızı yakalamışlar. Bunuda mantık olarak random access kullanmak yerine her kullanıcı için diskte diyelim 1gb alan ayırıyorsunuz, o kullanıcı ile ilgili işlemleri direk orada gerçekleştiriyor, böylece hız saglıyor, büyük bir maliyetten kurtarmış bence bu çalışma.

Gönderildi : 06/01/2010 19:41

Paylaş: