Forum

xp pro sp3 de windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp pro sp3 de windows live mail kullanımında bazı sorunlar

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
519 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar bi müşterim windows live mail kullanmak zorunda 2003 de garip bi sorun yaşadı live a geçti tekrar da geçmez 2003 e .

biz live da şöyle bir sorun yaşıyoruz hp yazıcı ile tarattığımız pdf leri live mail ile gönderiyoruz ama gönderilmişlerde bakmak istediğimizde pdf simgeli görünmüyor ve aç dediğimizde de açılmıyor. sağ tuş yapıp farklı kaydet dediğimiz de uzantısı değişmiş  birlikte aç ile açabiliyoruz. bunun gibi dosyaları hep bu uygulama ile aç desek bile yeniden gönderimde açılmıyor.

Gönderildi : 30/12/2009 13:00

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

link'te problemin çözümü var.

http://www.winhelponline.com/articles/236/1/Unable-to-open-PDF-attachments-from-Windows-Mail.html

Gönderildi : 30/12/2009 13:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

link'te problemin çözümü var.

http://www.winhelponline.com/articles/236/1/Unable-to-open-PDF-attachments-from-Windows-Mail.html

dostum link deki anlatılanı yapmam için o dosyayı indirdim ama program sadece vista ve 7 de çalışıyor benim sorunum XP de bunun için bir çözüm varmıdır.

Gönderildi : 30/12/2009 14:06

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

Anladığım kadarıyla program dosya türünü siliyor. Bunu, klasör seçenekleri, dosya türleri altında, PDF uzantısını silip, Acrobat Reader programını tekrar repair ederek çözebiliriz diye düşünüyorum. Bu arada yüklü olan Acrobat versiyon nedir?

Gönderildi : 30/12/2009 16:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Anladığım kadarıyla program dosya türünü siliyor. Bunu, klasör seçenekleri, dosya türleri altında, PDF uzantısını silip, Acrobat Reader programını tekrar repair ederek çözebiliriz diye düşünüyorum. Bu arada yüklü olan Acrobat versiyon nedir?

tekrar da kurdum farklı versiyonları da kurmamma rağmen tam olarak şunu yapıyor. PDF i deneme.pdf diye eklediniz daha göndermediniz ekliyken çift tıklayıp açabiliyosunuz. Ama gönderdiniz sizin gönderilen kutunuza düştü oradan açmak istediğinizde deneme._pdf  oluyor.Bu olay bazen düzeliyor bazen de hep bu şekilde yapıyor.

Gönderildi : 31/12/2009 13:30

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

Peki karşı tarafta uzantı bozuluyor mu? birde şunu denermisin dosya türlerine * ._pdf uzantısınıda ekle ve bunuda acrobat ile ilişkilendir.

Gönderildi : 03/01/2010 00:41

(@HuseyinManuoglu)
Gönderiler: 4
Active Member

arkadaşlar bu sorun bendede mevcut hala kaynağını araştırıyorum.. ancak size şu söyleye bilirim _pdf dışında office uygulamalarındada aynı problem var (_xls _doc vs) hadı bınları bir şekilde dosya uzantılarını bu şekilde programı belirleyerek tanıttık. çok değişen bir şey yok. özellikle outlook da gelen bir mail ek teki dosyayı bu uzantıyla açamıyor her ne kadar windows dosya sistemine kayıtlı olsada...

büyük olasılıkla basit bir macro virüsü ama can sıkıcı.. Daha öncede karşılaştım oda her kaydettiğim dosyanın başına 1 ekliyordu...

bol şans...

Gönderildi : 02/02/2010 12:52

Paylaş: