Forum

Windows 7 tanımlana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 tanımlanamayan ag sorunu

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
729 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

windows vista home pre. dan yükseltme yaparak win 7 home pre. gectim ve sorunsuz internete cıkarken , pc tekrar actıgımda internet yerel ag baglantısı tanımlanamıyor diye gozukuyor ag ve paylaşım merkezinde.

dns degişikligi yaparak denedim ethernet driverını kaldırıp tekrar etkınleştirerek ama sorunu cozemedım. nod32 yuklu sıstemde ve ev grubu aktif yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 29/12/2009 02:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bağlantı için adsl mi kullanılıyorsunuz? Ortam hakkında daha detaylı bilgi alabilirmiyiz. Gateway ve dns olarak neler girdiniz?

Gönderildi : 29/12/2009 02:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet baglantı için adsl kullanıyorum. dns olarak googleın dns lerını yazmıstım. gateaway de modemın atadıgı ve ben win 7 ye yukseltme yaptıgımda bır sorun yoktu takı modem ve pc yı kapatıp tekrar acınca bu sorun ortaya cıktı...

Gönderildi : 29/12/2009 02:48

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Merhabalar win 7 wireless niclerde böyle bir problem yaşanıyor. kabloyla bağlanıp 7 yi ve wireless driverınızın güncelleştirmesini yaparmısınız

Gönderildi : 29/12/2009 03:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet wireless adaptor de mevcut desktop pc ama , wireless de baglanmaya calıssada baglanamıyor wirelessı devre dısı bırakıp ethernet baglantısı ıle denedım sürücüyü güncelleştirmeyi denemedim , ve aklıma takılan sorun neden sureklı ev yada iş agı secın dıyor , ben zaten baslangıc yapılandırmasında gereklı alanı secıyorum, bu da sorun olurmu acaba ?

Gönderildi : 29/12/2009 03:25

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

öncelikle modeminizin arkasında başka bir pc var ise bunula internet cıkmayı deneyin eger interente çıkabiliyorsanız adaptör ün driver i ile ilgili bir sıkıntı söz konusu olabilir, benimde notebook da ses driver inda aynı sıkıntıyı yaşadım, notebook un kendi sitesinden 7 driverini indirerek sıkntıyı çözdüm.

bunlari bir deneyin problem devam ederse problem çözmek için farklı yöntemler deneyelim.

birde logları incelediniz mi, hata olarak loglara ne yazıyor.

Gönderildi : 29/12/2009 03:34

(@alihaydarortul)
Estimable Member

Sürekli soruyorsa ağ konumunuzu yapılandırmamışsınız demek, ev ağı için yapılandırabilirsiniz 7 güvenlik opsiyonlarına buna göre otomatik ayarlıyor.

probleminize dönersek wirelessdenmi bağlanamıyorsunuz, ethernet nicdenmi yoksa her ikisindenmi bağlanamıyorsunuz?

Gönderildi : 29/12/2009 04:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet ev ayarlarını otomatık secıyor fakat ılgılı ayarlara gırdıgımde ev konumundan cık dıyor ama uyarı ıse ev konumunda olmadıgım dogrultusunda wireless da baglanmıyor ayrıca driver güncelleme de yaptım fakat sorun cozulmedı, güvenlik ayarları engel olabilir mi  veya eset antivir sorun cıkarma olasılıgı varmı acaba ?

Gönderildi : 30/12/2009 00:56

(@alihaydarortul)
Estimable Member

söylediğiniz şeyler düşük bi ihtimal olabilir bunun testini yapabilirsiniz. ben wireless kartınızın disable durumda olduğunu varsayarak yazıyorum. wirelessiniz aktifmidir wireless ikonu yeşilmidir yoksa kırmızımı, modemden ip alabiliyormusunuz wirelessle bağlandığınızda aldığınız ip nedir

Gönderildi : 30/12/2009 02:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

wireless disable konumda degildi ben wirlessı disable yaparak da denedim wireless 'a ip atayamadı. driver kaldırıp kurdugumda sorunum düzeldi.

ve ag konumunu otamtık ayarladı win7 tesekur ediyorum yardımlarınız için...

Gönderildi : 05/01/2010 23:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2010 01:01

Paylaş: