Windows 7 tanımlana...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 tanımlanamayan ag sorunu  

  RSS
 Anonim

merhaba,

windows vista home pre. dan yükseltme yaparak win 7 home pre. gectim ve sorunsuz internete cıkarken , pc tekrar actıgımda internet yerel ag baglantısı tanımlanamıyor diye gozukuyor ag ve paylaşım merkezinde.

dns degişikligi yaparak denedim ethernet driverını kaldırıp tekrar etkınleştirerek ama sorunu cozemedım. nod32 yuklu sıstemde ve ev grubu aktif yardımlarınızı bekliyorum...

Alıntı
Gönderildi : 29/12/2009 01:02
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Bağlantı için adsl mi kullanılıyorsunuz? Ortam hakkında daha detaylı bilgi alabilirmiyiz. Gateway ve dns olarak neler girdiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 01:09
 Anonim

evet baglantı için adsl kullanıyorum. dns olarak googleın dns lerını yazmıstım. gateaway de modemın atadıgı ve ben win 7 ye yukseltme yaptıgımda bır sorun yoktu takı modem ve pc yı kapatıp tekrar acınca bu sorun ortaya cıktı...

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 01:48
Ali Örtül
(@alihaydarortul)
Üye

Merhabalar win 7 wireless niclerde böyle bir problem yaşanıyor. kabloyla bağlanıp 7 yi ve wireless driverınızın güncelleştirmesini yaparmısınız

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 02:02
 Anonim

evet wireless adaptor de mevcut desktop pc ama , wireless de baglanmaya calıssada baglanamıyor wirelessı devre dısı bırakıp ethernet baglantısı ıle denedım sürücüyü güncelleştirmeyi denemedim , ve aklıma takılan sorun neden sureklı ev yada iş agı secın dıyor , ben zaten baslangıc yapılandırmasında gereklı alanı secıyorum, bu da sorun olurmu acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 02:25
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

öncelikle modeminizin arkasında başka bir pc var ise bunula internet cıkmayı deneyin eger interente çıkabiliyorsanız adaptör ün driver i ile ilgili bir sıkıntı söz konusu olabilir, benimde notebook da ses driver inda aynı sıkıntıyı yaşadım, notebook un kendi sitesinden 7 driverini indirerek sıkntıyı çözdüm.

bunlari bir deneyin problem devam ederse problem çözmek için farklı yöntemler deneyelim.

birde logları incelediniz mi, hata olarak loglara ne yazıyor.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 02:34
Ali Örtül
(@alihaydarortul)
Üye

Sürekli soruyorsa ağ konumunuzu yapılandırmamışsınız demek, ev ağı için yapılandırabilirsiniz 7 güvenlik opsiyonlarına buna göre otomatik ayarlıyor.


probleminize dönersek wirelessdenmi bağlanamıyorsunuz, ethernet nicdenmi yoksa her ikisindenmi bağlanamıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 03:00
 Anonim

evet ev ayarlarını otomatık secıyor fakat ılgılı ayarlara gırdıgımde ev konumundan cık dıyor ama uyarı ıse ev konumunda olmadıgım dogrultusunda wireless da baglanmıyor ayrıca driver güncelleme de yaptım fakat sorun cozulmedı, güvenlik ayarları engel olabilir mi  veya eset antivir sorun cıkarma olasılıgı varmı acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 23:56
Ali Örtül
(@alihaydarortul)
Üye

söylediğiniz şeyler düşük bi ihtimal olabilir bunun testini yapabilirsiniz. ben wireless kartınızın disable durumda olduğunu varsayarak yazıyorum. wirelessiniz aktifmidir wireless ikonu yeşilmidir yoksa kırmızımı, modemden ip alabiliyormusunuz wirelessle bağlandığınızda aldığınız ip nedir

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2009 01:24
 Anonim

wireless disable konumda degildi ben wirlessı disable yaparak da denedim wireless 'a ip atayamadı. driver kaldırıp kurdugumda sorunum düzeldi.


ve ag konumunu otamtık ayarladı win7 tesekur ediyorum yardımlarınız için...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2010 22:55
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geri bildirim için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2010 00:01
Paylaş: