Forum

Enteresan bi virus

Bildirimler
Hepsini Temizle

Enteresan bi virus

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@invincible_son)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merabalar arkadaşlar.Sorunumuz şu şekilde.Vista yüklü laptopta oturum açma ekranı gelicegi sırada ekran siyah oluyo ve sadece mouse simgesi normal şekilde görünüyo ve hareket ediyo.Bu türden bişeyle karşılaşan varmı aranızda acaba*

Önerilierinizi bekliyorum.Kolay gelsin

Gönderildi : 25/12/2009 12:58

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar;

Sistemi güvenli mod ile açabiliyormusunuz?

Gönderildi : 25/12/2009 15:02

(@invincible_son)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayır Ugur bey.Açılmıyor

Gönderildi : 25/12/2009 15:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hiren boot cdsi ile başlangıçta tarama yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/12/2009 15:36

(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/127929.aspx

Gönderildi : 25/12/2009 15:38

(@invincible_son)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkürler fakat diski çıkarıp pc de tarattım ama herhangi bi sorun bulamadım.Benim istedigim sistemi geri yükleme yapmak yada sistemin kayıt defterini bir PE programla açıp virusun oldugu dizini silmek.ERD Commander ile MinPE yi denedim ama ikisiylede bi sonuca ulaşamadım.ERD İşletim sistemini görüyo fakat onarma kısmını açmıyo.MinPE de nrg uzantılıydı onu iso ya çevirince ses dosyalarıda oldugu uyarısını verdi ve düzgün çalışmayabilir falan dedi.Sanırım oda o yüzden olmadı.Eger sizin bildiginiz normal iso lu bi MinPE programı linki varsa çok memnun olurum.

Gönderildi : 25/12/2009 16:45

(@invincible_son)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorun en son tercih edicegimiz yoldan formatla çözüldü.Onu yapana kadar çok ugraştık ama bi sonuç vermedi.Son çare olarak başka bi sisteme diskini usb üzerinden taktım ve registry sine ulaşmayı denedim ama hata verdi.Denedigim o.s XP idi.Belkide bundandır bilmiyorum ama farklı bi o.s ve sistemin kayıt defterini açıp düzenleyebilicegim bi prgram yada öneriniz varmı ögrenmek isterim

Gönderildi : 25/12/2009 23:46

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

Mesajınızı geç gördüm o sebeple birde şunu deneyin dicektim.Ben yinede söyleyeyim.Bilgisayarınızı System Rescue isimli bir Live cd (Linux) ile başlatın.Kesinlikle başlatacaktır ve tüm partitionları (ntfs,fat32 farketmez hepsini) görecek ve fstab dosyasını(Live cd içerisindeki) bir metin editörü ile açıp ntfs partitionları mount ettikten sonra yazma,silme haklarına da sahip olabiliyorsunuz.Ben bu Live cd ile bir çok desktop pc ve laptopta veri kurtarımı yaptım formattan önce.Format son çare ise bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 26/12/2009 01:26

Paylaş: