Forum

Windows 7 Ağda Bilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Ağda Bilgisayar Tanımı Yerine Host Name Görülmesi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
543 Görüntüleme
(@GultekinAknur)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle kolay gelsin bir türlü aradığım cevabı bulamadım sorunum şu ;

xp makinalarda ağ bağlantılarıma tıkladığımda kullanıcıların bilgisayar tanımları çıkardı.Daha doğrusu şöle bütün kullanıcıların paylaş adında klasörleri var ve bunlar paylaşıma açılmış durumda etki alanımızın adıda Darnet kullanıcılar darnete tıkladığında karşılarına kullanıcıların bilgisayar tanımları çıkar onlarda kimle dosya paylaşacaksa o kişiyle dosya paylaşırdı..

fakat windows 7 de ağ bağlantılarına tıkladığımızda karşımıza bilgisayarların hostname çıkıyor.oysa xp deki gibi bilgisayar tanımı çıkmasını istiyorum.

şöle bir örnekle anlatim

mesela idari binada bir kullanıcımız var bunun bilgisayar tanımında: ayşe yurdakul yazarken hostname:kısmında idaribina1 yazıyor acaba bunu nasıl değiştirebilirim şimdiden teşşekürler 

Gönderildi : 24/12/2009 20:31

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

(@GultekinAknur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam o aradığım sorunun cevabı değil buraya nasıl resim yollarım

Gönderildi : 24/12/2009 20:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/46242.aspx  resmi ekleyin devam edelim.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 27/12/2009 04:51

(@GultekinAknur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın lütfen buraya koymayı beceremedim resim görünmüyo ama link olarak görebilirsiniz

http://img693.imageshack.us/img693/4025/adszev.th.jp g"> bu windows 7 için olanı

buda xp de olan

bana bilgisayarın ismini nasıl değiştiriceğimi gösteriyolar onları biliyorum benim problemim xp deki gibi görünmesi umarım bu sefer anlatabilmişimdir

Gönderildi : 27/12/2009 19:27

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba windows 7 de bilgisayar adını değiştirdiğiniz yere girin. System properties tabında computer description bölümüne ismi yazabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/12/2009 02:01

(@GultekinAknur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur Abi desteğin için teşekkür ederim ama zaten isim yazılı söz konusu olan sadece benim adım değil domaindeki pclerin %80 xp 

ama sorunu çözdüm bilginiz olsun die sölemek istiyorum xp deki workgroup kısayolunu örnek sistem.local kısa yolunu windows7 kopyaladığınızda bu sorun çözülmüş oluyo 🙂 biraz saçma ama işe yarıyo windows7 yedini network' ünde görünmeyen xp' network kısa yolunda görünüyo allaha emanet olun tekrar ilgilendiğiniz için teşşekür ederim  

Gönderildi : 28/12/2009 12:12

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2009 20:44

(@SerkanOzden)
Gönderiler: 6
Active Member

Sorunu nasıl çözdüğünüzü ayrıntılı anlatabilirseniz, memnun olurum teşekkürler.

Gönderildi : 30/01/2013 12:44

(@mahmutbike)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Uğur Abi desteğin için teşekkür ederim ama zaten isim yazılı söz konusu olan sadece benim adım değil domaindeki pclerin %80 xp 

ama sorunu çözdüm bilginiz olsun die sölemek istiyorum xp deki workgroup kısayolunu örnek sistem.local kısa yolunu windows7 kopyaladığınızda bu sorun çözülmüş oluyo 🙂 biraz saçma ama işe yarıyo windows7 yedini network' ünde görünmeyen xp' network kısa yolunda görünüyo allaha emanet olun tekrar ilgilendiğiniz için teşşekür ederim  

Merhaba Gültekin kardeş

Tam aradığım sorunun cevabı bende win7 de bu olaya bakıyordum. ör: satış bilgisayarlarına sadece satis ismini verip bilgisayar açıklamasına kullanıcının kendi isminin görünmesini yapmaya uğraşıyorum.winxp de sorun yok ama win7 de görünmüyor. Siz winxp de neyi win7 ye kopyaladınız tam anlamadım ayrıntılı açıklarsan çok makbule geçer

saygılarımla;  

Gönderildi : 17/12/2013 16:21

Paylaş: