Forum

Windows Uzak Masa&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Uzak Masaüstü ile aynı ekranı görebilmek

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
392 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

Arkadaşlar uzak masaüstü yaparkan kullanıcı ile aynı ekranı görüyor olmak mümkünmü. bunun serverlardda yapılabildiğini duymuştum ama xp pro ile bunu yapabilirmiyiz? nasıl? (başka bir yazılım kullanmadan)

Gönderildi : 21/11/2009 23:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

mstsc /console ile bağlanabilirsiniz, yalnız kullanıcının bilgisayarı bu esnada lock olacaktır.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 21/11/2009 23:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkür ediyorum cevap için. istediğim şey lock olmaması. mümkünmüdür?

Gönderildi : 22/11/2009 00:00

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Remote desktopta karşıdan bağlanınca kullanıcı kendine ayrı bir oturum (session) açar,işleme bu session üzerinden devam edilir. mstsc /console ile bağlanınca da kullanıcı lock olur kontrol sizde olur. 

Ancak Netsupport programını önerebilirim. 5450 port numarasına sahip.Kullanımı gayet basit. Eğer ortamda firewall varsa, gerekli ayarları yapın, yok ise normalde bağlanırsınız. Daha sonra dış ipyi yazdığınızda bağlanabilirsiniz. 

Gönderildi : 22/11/2009 00:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Windows ile bunun mümkün olmadığını anlıyorum.. Windows ilw olmasını free oluşundan ve extra bir program yüklememe gerek olmadığından dolayı tercih ederdim. neyse..

hocam tavsiye ettiğiniz program free midir veya free bir yazılım biliyormusunuz?

Gönderildi : 22/11/2009 00:18

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Localde yapacaksan uzaktan yardımı kullanabilrsin.

Uzaktan yardımı açın. Yardım etmesi için birini davet et tıklayın. Davetiyeyi dosya olarak kaydet tıklayın.Davet eden kişini görunmesini istediğiniz adını yazın.Bağlı kalınacak süreyi belirtin.Şifre belirleyin.Bu dosyayı kaydedin. RAInvitation isimli bir dosyadır. Bu işlemleri xp de yaptığınızı varsayalım.

Bu dosyaysı diğer bilgisayara bir şekilde kopyalayın. Bu bilgisayarda bu dosyaya çift tıklayı , belirtmiş olduğumuz şifreyi girersenzi, ilk bilgisayara bilgi ekranı gelcek onaylarsanız masaüstüne bağlanabilceksiniz.

Bu işlemi farkı her işlem karşılıklı görünür. 

Gönderildi : 22/11/2009 00:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

"Uzaktan yardımı açın. Yardım etmesi için birini davet et tıklayın. ""bunu bulamadım ben dikkat mi etmedim acaba yoksa bende olmayabilirmi.. tam olarak nerden?

Gönderildi : 22/11/2009 01:17

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Uzaktan yardımı açınca pencerede karşınıza 2 seçenek gelir 

"Yardım etmesi için birini davet et"

"Davet durumunu görüntüle(0)" işte siz üsttekini tıklayıp devam edeceksiniz.  

Gönderildi : 22/11/2009 01:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bunu hiç bilmiyordum çok büyük yardım ettin. XP de yardım desteğin altından buldum bunu. peki son bir sorum var orda "Daveti zaman aşımına uğrayacak şekilde ayarla " süresi var bu bağlantının aktif kalacağı süremi yoksa bu isteğin kaç saat geçerli kalacağı süremi..

bu süre max 99 saat. daha yukarı çekmemin yolu varmıdır.. yani amacım herseferinde kullanıcılara bu işi yaptırtmıyım. bir kez yapsınlan bende dursun.. olabilirmi?

Gönderildi : 22/11/2009 02:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yardım teklifinin açık kalacağı süredir. Örnek  olarak siz bu doyayı 3 saatlik yarlayın. Her defasında dosyayı açtığınızda davet gider 3 saatlik bağlantı sağlanmış olur.

Gönderildi : 22/11/2009 11:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çok çok teşekkür ederim bu gün deneyebildim bu tamamiyle işimi görecektir.

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 22/11/2009 15:36

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Bu konuda teamviewer da çok tercih edilen bir yazılım, free olarakta kullanalibliyor tercih eden arkadalar bunuda kullanabilir.

Gönderildi : 22/11/2009 17:17

(@ugurdemir)
Illustrious Member

çok çok teşekkür ederim bu gün deneyebildim bu tamamiyle işimi görecektir.

iyi çalışmalar..

Rica ederim.Çözüme ulaştırabildiysek ne mutlu bize.

Gönderildi : 23/11/2009 01:09

Paylaş: