Forum

Login ekranında &qu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Login ekranında "0xc00000bb" hatası alıyorum.

24 Yazılar
10 Üyeler
0 Reactions
2,513 Görüntüleme
(@ahmetcals)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu çözümü deneyip gellişmeleri aktaracağım.İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/11/2009 16:57

(@YavuzALKAN)
Gönderiler: 3
Active Member

Aynı sorunu bende yaşıyorum.Ben size açıklamasını yapayım.Bilgisayar AD üyesi.Kullanıcım bilgisayarını kapatıp açtığında bu hata ile karşılaşmış.Bilgisayarı kapatıp tekrar açıp AD de oturum açmadan önce local de açarsam pc açılıyor.Oturumu kapatıp AD de açmaya çalışırsam eğer tekrar aynı hata ile karşılaşıyorum.Etki alanından çıkarıp tekrar etki alanına dahil ettim, sistem geri yükleme yaptım, virüs taraması yaptım fakat değişiklik olmadı.Format yoluna gittim mecburen.Aynı sorunla ikinci sefer karşılaşıyorum ama elimde gene bir çözüm yok.Server 2008, pc xp pro sp2 virüs programı falan aktif.Birşeyin farkına vardım pc symantec, microsoft, nod32, trend micro, kaspersky, panda security gibi güvenlik sitelerine girmiyor.Diğer tüm sitelere giriyorum.Microsoft kötü yazılım temizleme aracı ile sistemi taratıyorum.Olumlu olumsuz yanıt vereceğim.

Gönderildi : 18/11/2009 22:39

(@YavuzALKAN)
Gönderiler: 3
Active Member

Microsoft kötü yazılım temizleme aracı ile yaptığım tarama sonucunda 1 adet conficker virüsü ile karşılaştım.Microsoft kötü yazılım temizleme aracı bunu temizledi ve giremediğim güvenlik sitelerine girebiliyorum ve sonuç olarak karşılaştığım hata gitti AD de oturum açabiliyorum.

Yapılacak işlemler:

1:) Bilgisayarı ilk açtığınızda local admin ile login olun

2:) http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=ad724ae0-e72d-4f54-9ab3-75b8eb148356  sitesinden Microsoft kötü yazılım temizleme aracını indirip tarama yapın.

3:) Tarama bittikten sonra pc yi restart edip domain user ile oturum açmayı deneyin.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/11/2009 23:17

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler..

Gönderildi : 19/11/2009 02:37

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

İyi Günler,

Konu eski bir konu ancak aynı hata ile ben de karşılaştım. Lokal Admin, Domain Admin gibi hiçbir kullanıcı ile oturum açamadım. Çözüm burada verilmemiş ben ekleyeyim belki başka bir arkadaşın işine yarayabilir.

domain\kullanıcı_adı şeklinde değil de -ki biz genelde böyle kullanıyoruz- kullanıcı_adı@domain şeklinde oturum açmayı denedim ve sonuca ulaştım. Ardından tekrar oturumu kapattığımda eski şekilde oturum açmam da bir sorun yaşanmadı. 

Başka arkadaşların işine yarayabilir belki diye ekleme ihtiyacı hissettim... 

Gönderildi : 16/03/2012 16:37

Sayfa 2 / 2
Paylaş: