Forum

Login ekranında &qu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Login ekranında "0xc00000bb" hatası alıyorum.

24 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
2,483 Görüntüleme
(@ahmetcals)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Domainde olan bir bilgisayara login olmaya çalışırken "0xc00000bb" hatası alıyorum.

Sorun çözmü için desteğinizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 09/11/2009 15:44

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Sadece bu kodumu veriyor.Extra bir hata mesajı yokmu?

Gönderildi : 09/11/2009 16:26

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

"This system could not log you on the server authenticating you reported and error(0XC00000BB). You can find further details the event log. Please report this error to the system administrators."

Aynen bu hatayı almaktayım.

Gönderildi : 09/11/2009 16:36

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

client makinenin service pack durumu nedir? domainden çıkarıp tekrar almayı denediniz mi?

Gönderildi : 09/11/2009 17:30

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Pc açılmadan domainden nasıl çıkartabiliriz ki?

Gönderildi : 09/11/2009 17:56

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yokmu bu hatanın çözümü? Bu hata neticede Microsoft işletim sistemine ait bir yer. Soruyu sorabileceğim en uygun yerde burası ama cevap yok maalesef:(

Gönderildi : 09/11/2009 19:20

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle sisteminiz hakkında verdiğiniz bilgiler çok yetersiz. Smart Card ile mi login olmaya çalışıyorsunuz?

Gönderildi : 09/11/2009 19:24

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemimiz: Windows XP Pro Eng 32 Bit. Smart Card kullanmıyorum.

Yapmak istediğim sadece dün çalışıp açılan bilgisayarımızı login yapabilmek. İstediğiniz başka bilgiler varsa verebilirim.

Gönderildi : 09/11/2009 19:30

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Biz istemeden o bilgileri bizimle paylaşsanız daha iyi olurdu aslına bakarsanız. Soru cevap şeklinde ilerlememiş olacağımızdan belki bukadar beklememiş olurdunuz. Smart Card ile mi login olmaya çalışıyorsınuz?  Dünden bu yana değişen ne oldu sisteminizde? PC Güvenli Modda açılıyor mu? Açılıyorsa sistemi çalışan bir zamana geri yükleyerek denediniz mi?

Gönderildi : 09/11/2009 19:34

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uyarılarınız dikkate alacağım.

Öncelikle Smart Card kullanmıyoruz. Bİlgisayarı "Güvenli  Mod" ile açamadık. Dünden beri olan değişiklikler hakkında pek bilgimiz yok. Bilgisayar kullanıcısından aldığımız bilgi kapatıp gittim geldiğimde böyle oldu (Şirketlerdeki genel kullanıcı savunma mekanizması). Bu hatanın belirgin bir nedeni varmıdır?

Gönderildi : 09/11/2009 19:49

(@sinankahraman)
Illustrious Member

http://support.microsoft.com/kb/891849

inceler misiniz?

Gönderildi : 09/11/2009 19:56

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında Türkçe bilgi içeren bir makale mevcut mu? Bu makaleye göz attım ama pek bir şey anlayamadım yapılması gerekenler hakkında?

Gönderildi : 09/11/2009 20:03

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Pc açılmadan domainden nasıl çıkartabiliriz ki?

local admin olarak oturum açamıyor musunuz?

Gönderildi : 09/11/2009 22:00

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Maalesef hiçbir şekilde login olamıyoruz. Local Admin ile de PC açılmıyor. İşletim sistemim hakkında bir bilgiyi daha vermemişim. SP3 yüklü. CD ile restore yaparak sorunu düzelttik ama ben sorunun asıl nedenini merak ediyorum. Yani şu sebebten ötürü bu hata iletisi alınır gibilerinden.

Gönderildi : 10/11/2009 12:02

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çözüm merkezinde çözümsüz mü kaldık şimdi?

Gönderildi : 10/11/2009 20:13

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Aldığınız event errorları paylaşırsanız bir inceleme yapma şansımız olur ama kullanıcıların sistem dosyalarını değiştirme hakları olmaz ise bu tarz hataları almanız çok düşük ihtimaldir. Öncelikle bunu kontrol etmelisiniz yani kullanıcı sistem dosyalarına müdahale edebiliyor muydu ? Öyleyse bu daha büyük problemlerle karşılaşmadan çözebilmenizi sağladı.

Verdiğiniz bilgiler soruna ne kadar ışık tutar ise bizde çözüme o kadar sizi yaklaştırabiliriz.

Gönderildi : 10/11/2009 20:33

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sisteme hiçbir şekilde login olamıyorum. Lokal veya admin olarak. Logları bu şekilde sizinle nasıl paylaşırım. bu sorunun spesifik bir çözümü yokmu acaba?

Gönderildi : 17/11/2009 15:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sisteme hiçbir şekilde login olamıyorum. Lokal veya admin olarak. Logları bu şekilde sizinle nasıl paylaşırım. bu sorunun spesifik bir çözümü yokmu acaba?

AhmetCals,

Sisteme hiç bir şekilde login olamıyoruz diye bir sorun olamaz.Hadi Domainde oturum açamıyorsunuz ki aldığınız hata mesajından belli Authentication sıkıntısı var.Local SAM Databaseinde bir problem olmadığı sürece her türlü Local Admin ile oturum açabilmeniz lazım.Hadi şifresini unuttunuz resetleriz.Hadi Domain admin şifresi unutuldu onuda resetliyebiliyoruz.

Bence sorunun çözümü için en basit yapılacak olan deneme makinayı domain'den çıkartıp tekrar domain'e almak.

Gönderildi : 17/11/2009 16:21

(@RamazanKOla)
Gönderiler: 10
Active Member

Bilgisayarı ilk kez açarken lokal admin le login olabiliyorsunuz. Eğer domaine login olmaya çalışırsanız bu hatayı alıyorsunuz. Ondan sonra local adminle de logon olamıyorsunuz.

1. Local Admin'le login olun.

2. Sistem geriyüklemeyi çalıştırıp bu hatanın çıkmadığı güne geri dönün.

3. Hatta başlat/çalıştır'dan sfc /scannow komutu ile dosyalarda bozulma olup olmadığını kontrol edin.

Sonuç ne olursa olsun buradan bildirirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar
Ramazan KOLA

Gönderildi : 17/11/2009 16:41

Sayfa 1 / 2
Paylaş: