Forum

Win xp pro internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win xp pro internet çıkışını yasaklama

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Workgroup olarak çalışan win xp pro yüklü bir pc de kullanıcının internete çıkışlarını yasaklamak istiyorum, ama kullanıcının administrators grubunda da olması gerekiyor, biliyorum admin yetkilerine sahip kullanıcı benim pc üzerinde yaptığım işlemi geri alabilir, ama güvenlik ilkelerinden internet ile kısıtlama getirebilirsem normal bir kullanıcının bunu çözemeyeceginden işimi görecektir.

workgroup ortamında başka bir pc üzerinden ortak klasöre erişmesi gerekiyor sadece.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 13/09/2009 17:00

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ip ve mac adressli nete çıkışa yasak koy.(nete çıkaran bir makina yada aygıttan yapmalısın)

gpedit.msc ilede olamayan bir proxy adresi vererek 80. porta ulaşılımını engelleyebilirsin.

ama farklı bir browser kurarsa bu yöntem işe yaramaz.

Gönderildi : 13/09/2009 17:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kullandıkları modem üzerinden yapmak geldi aklıma ama kullandıkları modem Ladox LD-2624, bu modem de internet üzerine çıkışları engelemek vs yok diye biliyorum, şu an modem yanımda degil yarın modemin arayüzüne girip bakacağım, modem üzerinde net çıkışlarına yasak koyma özelliği yoktur diye alternatif bir çözüm arıyorum. 80 portunu ve msn de yasaklamam gerekiyor

Gönderildi : 13/09/2009 18:02

(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member

kullanıcılara static ip tanımlaması yapıp default gateway i boş bırakırsınız. gpedit.msc den ağ bağlantıları yapılandırmasını kısıtlarsanız internet çıkışını engellemiş olursunuz. iyi çalışmalar

Gönderildi : 13/09/2009 18:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kullanıcılara static ip tanımlaması yapıp default gateway i boş bırakırsınız. gpedit.msc den ağ bağlantıları yapılandırmasını kısıtlarsanız internet çıkışını engellemiş olursunuz. iyi çalışmalar

Administrators grubuna dahil bir kullanıcının ağ bağlantıları yapılandırmasını kısıtlayabiliyormuyuz ? Ben gpedit.mcse den denedim olmadı.

Teşekkürler

Gönderildi : 13/09/2009 20:11

(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member

açtığınız admin oturumunda resimdeki şekilde kısıtlamaları denediniz mi

http://www.resimupload.com/ds428611106_resim.html

Gönderildi : 13/09/2009 20:33

(@demirsoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhabalar sorunu şu şekilde sağlayabilirsin.Yerel Ağ baglanıtının Sadece Local olarak kullancaksan TCP bölümü IPv4 kısmını  ilk önce İp adreslerini elle ayarla ve herhangi bir dns verme.

Ve daha sonra gpedit.mscden yerel ağ baglantılarının ayarlarının değiştirilmesini engelleyebilirsin.Örnek çözümlerden birisi bu.

Yada kısıtlı bir kullanıcı hesabı olustur kafana göre herşeyini ayarla.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/09/2009 20:39

Paylaş: