Forum

Windows, yerel sakl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
669 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba;

internette bir süredir araştırmama rağmen çözemediğim bir sorunum var.

Vista açılışında "hoşgeldiniz" ve "masaüstünüz hazırlanıyor" ekranlarında uzun bir süre bekledikten sonra windows vista geçici profil ile açılıyor.. Olay görüntüleyicisi'nde User Profile'la ilgili hatalr var (bir süredir bikaç defa bilgisayarı yeniden başlattığımdan dolayı) bunlarda verilen hata tanımı : Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Bunun nedeni yetersiz güvenlik hakları veya bozuk yerel profil olabilir.
yine user profile ile ilgili : "Windows kayıt defterini yükleyemedi. Bu sorun genellikle yetersiz bellek veya yetersiz güvenlik hakları nedeniyle oluşur."

disk kaynaklı bir sürü hata görünüyor : \Device\Harddisk0\DR0 aygıtında bozuk bir blok oluştu.

2 farklı hesap açıp ayarlarımı kopyalamayı deneyip, sonrasında bu dosyaların boyutları ve harddiskimde alanın yetersizliği yuzunden vazgectigim sırada da "Windows, kayıt defteri dosyanızın diğer uygulamalar veya hizmetler tarafından hala kullanılmakta olduğunu algıladı. Dosya şimdi kaldırılacak. Kayıt defteri dosyanızı tutan uygulamalar veya hizmetler bundan sonra düzgün çalışmayabilir. " Uyarısı yer alıyor olay görüntüleyicisinde..

daha önceki tarih ve saatlerde de intel wireless wifi link ile ilgi belirli aralıklı aynı tarih ve saatte (saniyesiyle aynı) 100 lerce hata kaydedilmiş...

Bu durumu nasıl çözebilirim.. Bilgisayarımı yine yerel profil ile açmak istiyorum...

online olarak takip ediyorum sayfayı.. en kısa zamanda gelecek önerilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var..

şimdiden herkese gösterdiği ilgi için teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/09/2009 06:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Device\Harddisk0\DR0 böyle bir hata mesajı alıyorsanız muhtemelen mevcut HDD üzerinde bad sektor oluşmuştur. Diskinizi değiştirmenizi öneririm. Mevcut sorunlarınızda bu sebepten ötürü meydana gelmektedir.

Gönderildi : 13/09/2009 07:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

cevap icin teşekkür ederim..

şu anda bu sorunu geçici de olsa gidermek için, bilgisayarın kendi profilim ile açılması için ne yapabilirim.. ?

Gönderildi : 13/09/2009 08:01

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Profil bozulmuşsa zaten açamazsınız. Eğer önemli verileriniz var ise diski başka bir pc üzerine takıp datalarınızın birer kopyasını alınız.

Gönderildi : 13/09/2009 10:21

(@GurkanDemirtas)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Merhaba, benzer bir problemi bir kullanıcıda yaşamıştım ve sorunun sata kablosu ve yuva ile alakalı olduğunu tespit etmiştim.

Şöyle ki; pc bir süre çalışırken durduk yerde mavi ekran veya reset sorunları yaşatıp açılışta ve eventta yaşadığın hataların benzerlerini gördüm.

çözüm için yeni bir sata kablosunu hafif silikon ile yuvaya ve diskin arkasına tam sabitleyerek çözmüştüm o gün bu gündür herhangi bir problem çıkarmadı o pc. İşin garip yanı bu pcyi birkaç servise götürmüşlerdi ve her seferinde de format ve yani kurulum yapıp göndermişlerdi.

kolay gelsin.

Gönderildi : 14/09/2009 14:35

(@ErhanEFE)
Gönderiler: 2
New Member

aynı sorun bende de var .. Düzeltebildiniz mi acaba ? .. Yardımıcı olurmusunuz.

bende

\Device\Harddisk0\DR0 aygıtında bozuk bir blok oluştu. yazısını görüyorum günlük kayıtlarında.. 

Başka türlü nasıl çözebiliriz sorunu acaba .. lütfen yardım edin ...!

Gönderildi : 27/09/2009 19:28

(@rafets-ayata)
Üye

Disk repair toolları kullanarak oluşan bozuk kesmi mimleyip o alanın kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Ancak bu gecici bir çözüm olabilir.

Gönderildi : 27/09/2009 23:27

Paylaş: