Forum

vista ext hdd

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista ext hdd

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir laptop var üzerinde vista home premium yüklü  usbden  mouse takıyoruz tanıyor fakat  ex hdd veya sd card(marka model farketmiyor) takınca sürücü driverı istiyor  xp bile driver istemezken vista neden istiyor ve birde ex hdd ve sd card ların driverları olmuyorki.yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 09/04/2008 12:36

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

yeni donanım bulma sihirbazında next next yapıp  devam edin cd falan istemiyor genelde..

Gönderildi : 09/04/2008 12:41

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ByMusTy  dediği gibi ileri ileri dediğinizde çözüm olması gerek eğer çözüm olmuyorsa birde anakartınızın chipseti driverinin yüklemeyi deneyebilirmisiniz

Gönderildi : 09/04/2008 12:45

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ByMusTy  dediği gibi ileri ileri dediğinizde çözüm olması gerek eğer çözüm olmuyorsa birde anakartınızın chipseti driverinin yüklemeyi deneyebilirmisiniz

chipset driverları yüklü  next next diyemiyoruz sadece otomatik yükle seçeneği var oda internetten arıyor sürücüyü ve bulamayınca donanım cd sini istiyor veya bilinmeyen aygıt olarak tanıyor dün ext usb hdd leri.

Gönderildi : 09/04/2008 12:47

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

driveri olmaz diye bişi yok 🙂 üreticisinin sitesine bakın mutlaka vardır 🙂

Gönderildi : 09/04/2008 12:49

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Vista mause bile driver istiyorsa işimiz var demek[:)]

Ugur bey makinanın görmediği bir driver varmı kurulumu düzgün yapıldımı kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 09/04/2008 13:15

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

driveri olmaz diye bişi yok 🙂 üreticisinin sitesine bakın mutlaka vardır 🙂

Selam;

Malesef Vista bazı USB cihazları tanımıyor.  Korhan Beyinde bahsettiği gibi üreticinin sitesinden vista driver ı indirip kurun.

Gönderildi : 09/04/2008 13:28

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bi kaç tanesini değil arkadaşlar  wd,philips,seagate,maxtor   yazdığım 4 firmanın  ext hdd lerini taktım hepsinde aynı mesajı aldım  xp direk yüklenen hdd ler vistada  driver yükleyerek olacağını düşünmüyorum.notebook kurulu bi şekilde geldi satıcı firma tarafından ve driverlardan olabilir diye tüm driverları tekrar yükledim  üretici firmanın işletim sistemini yanlış veya hatalı kuracağıda düşük bi ihtimal başka birşey var ama ne olduğunu vistayı bi kaç kullandığım için çözemedim boyle bi sorunla karşılaşan bi arkadaş varmıdır diye yazdım.bu arada mouse de istemiyor [:)]

Gönderildi : 09/04/2008 13:57

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhaba.

o zaman işletim sistemi doğru kurulu olmayabilir. bazen denk gelebiliyor. yada bakın acaba usb2.0 driver die bişiler var mı ?

Gönderildi : 09/04/2008 15:07

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

http://support.microsoft.com/kb/943899   buradaki hotfix yükleyiniz.

Gönderildi : 09/04/2008 15:25

Paylaş: