Forum

Registry ayarlarınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Registry ayarlarından Network Özelliklerine erişimi kapatma

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
3,376 Görüntüleme
(@droctopus)
Gönderiler: 24
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Registry ayarlarından Network Özelliklerine erişimi kapatmak istiyorum. Geçen Registry kodlarını indirdim. aralarında yoktu. Yardımcı oLursanız sevinirim.

Gönderildi : 09/04/2008 12:09

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

network özelliklerini görmesini istemediğin kullanıcıyı power user yaptığında network özelliklerine giremez yada user. eğer çözüm bu değilse biraz daha açıklama yapabilirmisin ?

Gönderildi : 09/04/2008 12:33

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar.

Önce Başlat-Çalıştır-gpedit.msc yazalım

Daha sonra Kullanıcı Yapılandırması - Yönetim Şablonları - Ağ - Ağ Bağlantıları Sekmesi Altında İstediğin Özelliği Yapılandırabilirsin.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 09/04/2008 12:46

(@ahmet.altuntas)
Gönderiler: 70
Trusted Member

gpedit.msc  bu localdekı group polıcy ı acar

eger bır domaın ortamındaysa makıneler bu ayrları OU da yapmalısın

kolay gelsın...! 

Gönderildi : 09/04/2008 12:49

(@droctopus)
Gönderiler: 24
Trusted Member
Konu başlatıcı

ArkadaşLar

Bunlar değiL demek istediğim normaL Windows XP SP2 kurulumu makinada admin kullanıcılarını registry de Network değerLerini ele alarak Özellikler formuna uLaşımını engeLLemek BöyLece kullanıcıların ip adresLeri değişmeyecektir diye düşünüyorum. Yönetmek daha koLayLaşıyor.

Gönderildi : 09/04/2008 13:01

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

o zaman  engellemek istediğin pc de admin kullanıcısı ile logon olup korhanın bahsettiği gurup policy i uygularsan zaten engellenicektir.

Gönderildi : 09/04/2008 13:11

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Hem kullanıcı local admin yetkisine sahip olucak hemde TCP-IP protokollerine müdahale edemesin  yapmak istediğiniz  bumu ?  yoksa benmi yanlış anlıyorum

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

ArkadaşLar

Bunlar değiL demek istediğim normaL Windows XP SP2 kurulumu makinada admin kullanıcılarını registry de Network değerLerini ele alarak Özellikler formuna uLaşımını engeLLemek BöyLece kullanıcıların ip adresLeri değişmeyecektir diye düşünüyorum. Yönetmek daha koLayLaşıyor.

Arkadaşım anlatılmış yukarıda. Group Policy zaten registry'i düzenler. 

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam.

Ağ Bağlantıları policy ayarları, administrator yetkisindeki kullanıcılara direk olarak etki etmez.

Bu Policy ayarları, 

Windows 2000 Ağ Bağlantıları ayarlarını Yöneticiler için etkinleştir ile birlikte kullanılmalı.

Gönderildi : 09/04/2008 13:50

Paylaş: