Forum

Win-Vista ve Win-7 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win-Vista ve Win-7 aynı sistemde ayrı disk bölümlerine kurmak ve seçmeli açılış mümkün mü?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Windows Vista ve Windows 7, aynı bilgisayarda farklı  disk bölümlerine kurup, açılışta seçmeli yapma imkanımız var mı?

Vista ile XP aynı şekilde sorunsuz çalışıyor, (vistabootpro ile ve ya bootrec düzenlemesi ve ya peş peşe kurulumu ile)  fakat Win7 ile başaramadım.

Deneyen ve ya bir fikri olan var mı?

Gönderildi : 08/07/2009 14:35

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Evet, önce Vista kurun daha sonra Win7

Gönderildi : 08/07/2009 14:42

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Serhat bey bende aynen öyle yaptım zaten. Önceden xp ve vista paralel kurumlarını bildiğim için yine bu şekilde  denedim ama başarılı olamadım.

Vista kurulum DVD'si repair etmeye çalıştım, fakat kurulum ekranı, vista kurulu olduğu bölümü görmüyor. Halbuki disk 2'ye bölünmüş ve her iki işletim istemin dosyaları gözüküyor.

Vista Ultimate Lisanslı, Win7 RC.

Gönderildi : 08/07/2009 15:22

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Normalde çalışır. Eğer çalışmıyor ise bu tool ile düzeltebilirsiniz http://www.vistabootpro.org/

Gönderildi : 08/07/2009 15:29

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evet sistem aynen işliyormuş.

İlk denememde Win7 kurulumda teklemişti (DVD-RW'ye yazmıştım ), sanıyorum o zaman boot manager'i bozdu, bundan dolayı vista ile beraber çalışamadı. vistabootpro da düzeltemedi.

Yeniden her iki işletim sistemini de kurulum yaptım. Sorun yok anlaşıyorlar.

Teşekkürler

Gönderildi : 08/07/2009 19:52

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Geribildirim için teşekkürler.

MS genelde çift işletim sistemi kurmak için, bir önceki sürümü sonrasında da yeni sürüm işletim sistemini kurulumu önerir.

Gönderildi : 09/07/2009 11:31

Paylaş: