Forum

TVlere görüntü akta...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

TVlere görüntü aktarımı

5 Yazılar
5 Üyeler
1 Reactions
568 Görüntüleme
(@emre1203)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı
 

Bir kac aktarım inceledim.Fakat 20 adet tv için tek bir noktadan slayt,offiice veya video aktarımını nasıl sağlarım ?(Aynı anda tüm tvlere görüntü gitsin)

https://www.samsung.com/tr/tvs/uhd-4k-tv/bu8000-50-inch-crystal-uhd-4k-smart-tv-ue50bu8100uxtk/ model bu sekilde

Yapı şu sekide;

Zemin Kat  5 adet tv

1.Kat 15 adet tv

TVler data veya wireless üzerinden yapıları mevcut

Switchler ve accesspoıntler gigabit olarak mevcut

1.Bir bilgisayar üzerinden ilerlenebilinir mi

2.Hdmi splitter kullanmadan çözüm varmıdır (Kablosuz olarak)

3.Smart özelliklerden veya pc program vasıtısayla ilerlenebilinir mi ?

 

 
Gönderildi : 17/03/2023 23:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4373
Co-Helper
 

Yazdığınız maddelere paralel yayın sunucusu, RTSP araştırabilirsiniz. Fakat bu tip işlerde sonradan sorunlarıyla boğuşmak yerine uzmanlarına yani ilgili çözüm sağlayan firmalarına sormalısınız. Burada biz BT'cilerin alanı değil malum ve güncel olmayabiliyoruz, profesyonel olarak sektörün içinde değiliz. Bunun merkezi olarak aynı anda yapılabildiğini biliyorum fakat cihaz nedir bilmiyorum ilgili sağlayıcıya sorarsanız sizin panelinizin uygunluğunu da değerlendirebilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 18/03/2023 00:21
Ali Dogan reacted

(@adogado)
Gönderiler: 1
New Member
 

Merhabalar;

Biraz geç bir cevap fakat linux sunucu ve ffmpeg ile mucize işler çıkarılabiliyor bu gibi sorunların çözümü için. Zaten profesyonel çözümlerin çoğu arka planda ffmpeg ile ilerliyor.  VLC de bir değer alternatifniz bu amaçla kullanabileceginiz programlardan. Tv lerin network ortamında olması yeterli. İnceledigim kadarıyla tv niz rtp/udp destegine sahip degil bu bir dezavantaj fakat farklı protokoller kullanılarakta çözüm sağlanabilir. İstediginiz bir ekranı yada videoyu merkezi bir sunucu uzerinden tüm networke yayına sokabilirsiniz.  Örnek bir yapı : VLC ile http protokolu üzerinden ekranınızı yada videoyu networke gonderebilirsiniz (bu durumda tv ler ağda biraz bant genişliği kullanacaktır. Bunu önlemek için rpt/udp  ile multicast stream kullanılıyor. Fakat tv niz direkt desteklemiyor.  Belki tv arkası ek bir cihazla bu sorunda aşılabilir.)

Kolay gelsin.

 
Gönderildi : 19/04/2023 23:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33047
Illustrious Member Yönetici
 

Merhaba,

20 adet TV'ye aynı anda video, slayt veya Office sunumlarını aktarmak istediğinizde, HDMI splitter kullanmadan veya tek bir bilgisayar üzerinden bunu yapmak oldukça zordur. Bunun için birden fazla cihaz kullanmanız gerekebilir.

Bir seçenek, HDMI splitter kullanarak her TV'ye aynı görüntüyü göndermek olacaktır. Ancak bu durumda, her TV aynı içeriği gösterir ve herhangi bir özelleştirme yapılamaz.

Kablosuz olarak, her TV'yi bir akıllı TV veya akıllı TV cihazı olarak yapılandırarak, bir video veya sunum akışı sağlayabilirsiniz. Ancak bu seçenek, her TV'yi ayrı ayrı yapılandırmanızı ve yönetmenizi gerektirir.

Smart TV özellikleri veya bir PC programı aracılığıyla, içeriği her bir TV'ye ayrı ayrı göndermeniz gerekebilir. Bu seçenek, her TV'nin ayrı ayrı yönetilmesi ve kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu durumda, en uygun çözüm, her TV'ye ayrı ayrı bir video veya sunum akışı sağlamak için birden fazla cihaz kullanmaktır. Bu cihazlar, bir HDMI splitter, bir dizi akıllı TV veya akıllı TV cihazı veya bir PC programı olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 20/04/2023 22:34

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 240
Reputable Member
 

Data kablosu üzerinden hdmi görüntü taşıyan cihaz alıp sonra çıkışındaki hdmi yı çoğaltman gerekir bu birinci yol. Birden fazla yol var fakat tv ler açılıp kapanınca ayarlanması sorun olacaktır. daha detaylı bilgiyi otel tarzı merkezi yayın kurulumu yapan aklı başında bir firmadan danışmanlık hizmeti almak. Çünkü teknoloji çok ilerledi artık tek kablodan bile birden fazla cihaz çalışabiliyor eskiden merkezi uydu santralinden takılacak tv kadar anten kablosu çekilirdi şimdi daireye veya ofise bir kablo çekip dağıtılabiliyor hem vertikal (V) hemde horzantal ( H) yayınlar tek kablodan ayrı ayrı izlenebiliyor. Fiber cihazlar bile çıktı. 

https://www.amazon.com/Extender-Splitter-Multiple-Single-Management/dp/B07NQMYQ92/ref=sr_1_3?crid=12F2ZWXVDYSS9&keywords=1x7+HDMI+Extender+Splitter&qid=1682085721&sprefix=1x7+hdmi+extender+splitter%2Caps%2C193&sr=8-3

Bu tip bir ürün var bur dan yola çıkabilir siniz 

 
Gönderildi : 21/04/2023 17:03

Paylaş: