Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Superonline VOIP Hizmeti

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,675 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli üyeler,

İşletmemizde 50d/u NN internet mevcut. Hizmeti superonlinedan alıyoruz.
VOIP için fiyat istediğimde,

Vlan için 1100 tl
GW için 4500 euro fiyat istediler.
Ayrıca her ay 5000 tl fatura garantisi. 

Superonline' dan VOIP hizmeti alıyorsanız rakamları nasıl buldunuz. 
Sizin Superonlindan kullandığınız farklı bir voip çözümü mevcut mu ?

Bunun dışında sanal santral hizmeti veren işletmeler var. Örn. NETGSM
Bu firmalar hakkında ne düşünüyorsunuz. 
Bana hep firma battığı zaman benim hatlarda firmayla birlikte yok olur gibi bir düşünce geliyor sanal santral konusunda.

Velhasıl kelam. 
100 dahili işletmemi VOIP' e taşımak istiyorum.

Mevut' da Alcatel Enterprise Santralim var ve üzerinde, Analog, Digital kartlar mevcut. 

yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılarımla,

Gönderildi : 10/11/2017 21:05

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Fiyatlar projeye göre değişkenlik gösterir elbette. Bu tip projelerde özellikle kullanılacak olan bant genişliğinin ve ihtiyaç var ise voice gateway in sübvanse edilmesi veya uygun kampanyalarla taksitlendirilmesi beklenir, burada öyle olmamış. Eğer gelen ve giden ses trafiğiniz çok çok düşük ise maliyet kurtarmadığı için sübvanse etmek istememiş olabilirler. Sanal santral hizmetini aldığınız firma yok olur ise hatlarınzda sorun yaşarsınız haklısınız

Bana aşağıdaki bilgileri temin edip gönderebilirseniz bir arkadaşımı yönlendirebilirim size alternatif teklif sunması için

İyi çalışmalar

[email protected]

Ses İçin

• Mevcut santrallerin marka model bilgisi ?
  • Santralin dış arama yaptığı bağlantının şekli nedir? ( Analog, PRI, SIP Trunk )
  • Eğer analog ise kaç adet analog bağlantı mevcut
  • Eğer PRI ise kaç adet PRI bağlantısı mevcut ?
  • Eğer SIP trunk ise santrali kaç adet SIP Trunk lisansına sahip
  • Onnet Ses için yedeklilik talep ediyor musunuz ?
  • Aynı anda gelen/giden çağrı sayısı kaç adet ?
  • Taşınacak kaç adet numara mevcut ?

Cloud PBX ( sanal santral ) için

• Merkez lokasyon telefon adedi ?
  • Şube lokasyon adedi ve şubelerde kullanılacak telefon adetleri ?
  • Kaç adet manager, kaç adet orta düzey kaç adet standart kullanıcı telefonuna ihtiyaç var ?

Gönderildi : 13/11/2017 11:28

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

100 PRI ve 26 analog numaram vardı. Hepsini 3CX IP Santral Yazılımı alıp SOL Voip'e taşıdık. Taşıma projesini hazırlayan mühendisin hatasından dolayı 6 ay ciddi sorun yaşadık. Ses tek taraflı gelmedi vb sorunlar.

Ancak sonrasında yeni bir voip gw konumlandırdılar, sorunlar tamamen çözüldü. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Ama fiyat tarafında biraz fazla geldi bana.

3C1B (Hizmet aldığım firmalardan birisi) gibi telekom firmalarından daha uygun fiyatlı voip hizmeti alabilirsin.

Tercih sizin.

Gönderildi : 13/11/2017 14:18

(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu firmalardan hizmet almak bana güvenli gelmiyor. 
Evet son derece tasarruflu fakat bir o kadar riskli. 

Gönderildi : 13/11/2017 14:29

(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Merhaba,

Açıkcası ülkemizde bu yargıyı kırmak gerektiğine inanıyorum. Yukarda ismi geçen ve ismi geçmeyen 200 kusur civarı alternatif operatör mevcut. Bunların hepsi btk'dan lisanslı durumdadır. Ayrıca bu lisansları almak için 1Milyon ₺ üzerinde bir sermaye yatırımı zorunlu durumda iken fırmalar elenmeye basladı, eskiden cagrı merkezlerı dahı lısans alabılıyordu. 50 bin ₺ verip lisans alamak gibi,

Telefon hatları kısmında ise, numara sistemi üzerinde kurumlara veya kişiye tahsis edilir ve operatör sadece size hizmet vermekle yukumludur. Yasal olarak numara sahibi kullanıcıdır, hiçbir koşulda numaranız firma batması ile iptal edilemez,

Yinede size tavsiyem herhangi bir alternatif operatör ile çalışmak istediğinizde herşeyden once alacağınız teknik desteğin önemi buyuk olacaktır. Bunlarıda duşumek gerekli olduğunu inanıyorum.

Gönderildi : 09/05/2018 18:35

Paylaş: