Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uç Lokasyondaki Analog Telefon'u Ip Santrale Dahil Etme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uç şubelere ip telefon koymadan mevcut analog telefonları merkezdeki ip telefon santralinin dahili hatları haline nasıl getirebiliriz? Uç şubelerde adsl altyapısı olduğunu düşünürsek bunun için ne tür techizat gerekir? Maliyet/performans açısından ne önerirsiniz? 

Gönderildi : 27/01/2015 20:13

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

fxo voip destekli adsl modemlerle merkeze vpn bağlantısı kurarak yapabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2015 20:27

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Diğer taraftaki konuyu inceledim. Draytek 2830VN modeli artık üretilmiyor. Draytek 2760Vn veya 2760Vn+ işinizi çözecektir. Bilgilerinize.

Gönderildi : 27/01/2015 20:39

(@nihatnar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler. Simet'in sayfasında bulamamıştım. 2760 modelini inceleyeceğim. Merak ettiğim vpn'i nasıl kuracağız? Merkez şube'de metroethernet ile birlikte fortinet olduğunu varsayarsak vpn, şubediki modem ile fortinet arasında kurulacak değil mi? Draytek cihazlar buna uyumlu mudur acaba?

Gönderildi : 28/01/2015 03:36

(@nihatnar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Maliyet/performans yönünden tavsiye edebileceğiniz bir modem var mı? Daha önce tecrübe ettiniz mi?

Gönderildi : 28/01/2015 03:37

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

2760 ları ve ondan önceki seri olan 2710 ları bizzat tecrübe ettim. Fiyat performans olarak rakibi neredeyse yok. Çünkü bahsettiğim ürünler tam anlamıyla SPI Firewall, WCF, VPN, VoIP gibi özelliklerin yanı sıra multi WAN, load balance ve failover özellikleri mevcut. Segmentinde kıyaslanacak ürün yok denebilir. VoIP için VPN yapmasanız da olur diye düşünüyorum ama Fortinet IPSec VPN tunel destekliyorsa VPN de yapabilirsiniz, daha sağlıklı olur.

Gönderildi : 28/01/2015 03:51

Paylaş: