Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

milleni trunk ayarlari - gelen cagri yardimi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@MuratCalik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba.  elastixte  username sifre ile register olan  milleni  sip trunkalrda sorun yok.  hem giden hem gelen calisiyor.  gelen in calismasi  icin   register stringe   username:pass@domain/username  seklinde yazinca sorun yok calisiyor

ama milleniden ip den ip ye trunk aldik.  onlarda bize sadece  proxy ip si numara ve  incoming icin  izin verilmesi gereken ip diye seyler verdiler.  yani 2 tane ip adresi vermis oldular. onlardan destek alamiyoruz bizden bu kadar diyorlar.  ben de  

username=0850333XXXX

type=peer

insecure=port,invite

host=217.65.190.61

fromdomain=217.65.190.61

dtmfmode=rfc2833

disallow=all

bindport=5060

allow=g729 

seklinde ayarla  cok rahata arama yapiyorum (onlarin prefix i kendi  prependime ekledim )ama  sorun su

gelen cagrilari  alamiyorum.  registerr stringi yazamiyorum cunku bir sifremiz yok.

yardim lutfen 

Gönderildi : 14/05/2013 22:16

(@MuratCalik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

ben  disariyi arayabiliyorum ama inbound cagri alamiyorum

sorun bu evet

Gönderildi : 15/05/2013 16:36

(@ZaferSoylu)
Gönderiler: 12
Active Member

Sorun milleni trunk ayarlarında değil;

Konfigüre etmiş olduğunuz  Elastix deki inbound route ayarlarının yapılandırılmamış olmasından kaynaklanmak gibi algıladım.

çözüm için elastix e login olduktan sonra sırasıyla PBX=> Inbound Route=> menüsüne geliniz.

Buradan yeni bir inbound route oluşturarak ilgili operatörün size atamış olduğu DID numarasını yazınız.

sayfanın en altına gelerek size Atanan DID numarası ile servis sağlayıcıdan çağrı geldiğinde belirleyeceğiniz hedefe çağrıyı gönderek gelen aramayı alabilirsiniz.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 22/07/2013 07:28

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Burada iki sıkıntı olabilir.

1. cevaplarda belirtildiği gibi incoming çağrı ayarlarıın yapılamamış olması.

2. şecenek ise register sorunu. daha önce register olduğunu bir yere genelde çağrı gonderıp alabılırsınız. register dusdugunde ise sadece cagrı yapabılırsınız. karsıdakı sıstem sızı tanıdıgı ıcın cagrınızı kabul edecektır. fakat register olmadıgını gordugunde sistem size cagrıyı gondermeyecektır.

her ikisininde kontrol edılmesınde fayda var. 

Gönderildi : 05/09/2013 12:45

Paylaş: